Terapia par i małżeństw

Terapia dla par i małżeństw Warszawa

Często zdarza się, że nie potrafimy wypracować odpowiedniej komunikacji z osobą, na której nam zależy, z którą dzielimy swoje życie. W efekcie nasze starania kończą się niepowodzeniem. Problemy między dwojgiem ludzi nawarstwiają się w momencie, gdy nie potrafią oni znaleźć drogi do wspólnego porozumienia.

W takiej sytuacji pomocna okazuje się terapia małżeńska lub terapia dla par.

Staż związku, jego status oraz płeć partnerów nie ma znaczenia. Dla naszych terapeutów najważniejsza jest efektywność prowadzonej terapii. Liczy się tylko Wasza gotowość do pracy i do wprowadzenia zmian przez każdą z osób. Pierwsze wizyty pozwolą na zdiagnozowanie problemów oraz na znalezienie sposobu na poprawę jakości wspólnego życia.

Cele i korzyści terapii dla par i małżeństw:

Terapia par i małżeństw przeznaczona jest szczególnie dla osób, które:

  • chciałby poprawić jakość swojej relacji uczuciowej

  • przeżywają kryzys w związku lub tzw. „ciche dni”

  • zmagają się z ciągłymi awanturami z partnerem

  • rozważają, czy warto dalej być razem

Nasi specjaliści pomogą parom oraz małżeństwom, które czują, że nie potrafią ze sobą rozmawiać, często się kłócą, odczuwają brak zrozumienia, poczucie osamotnienia i że coś jest nie tak. Warto skontaktować się z nimi również w przypadku, gdy:

  • w związku doszło do zdrady

  • jedna ze stron nie potrafi zrozumieć potrzeb partnera

  • para lub małżeństwo spędza ze sobą za mało czasu, aby nauczyć się efektywnej komunikacji

Terapia Par prowadzona jest przez doświadczonych zespół terapeutów mających bogate doświadczenie z zakresu terapii par, małżeństw i rodzin. Jako osoby nie zaangażowane bezpośrednio w konflikt, ani nie związane z żadną stron pozwolą spojrzeć na problemy w zupełnie inny sposób. Terapeuta par pomaga znaleźć możliwe drogi rozwiązania, zmiany jakie należy wprowadzić w związku i kompromisy w konfliktowych sprawach.

Warszawa Bemowo:

Warszawa Targówek

Warszawa Wilanów