Kompetencja i wrażliwość na potrzeby pacjentów sprawiają, że psychoterapia skutecznie leczy:
zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD),
zaburzenia lękowe,
zaburzenia pamięci
zaburzenia odżywiania
zaburzenia osobowości
zaburzenia snu
depresję
nerwicę
psychozę
uzależnienia
PTSD
Diagnozujemy i prowadzimy terapię:
ADHD
zespołu Aspergera
autyzmu
mutyzmu
zwalczania tików
Dodatkowo terapeuci z naszego zespołu zajmują się m. in. problemami otyłości i alergii pokarmowych. Wyspecjalizowany psychodietetyk pracuje terapeutycznie, a dietetyk układa indywidualne diety dla:
kobiet w ciąży
karmiących matek
osób chorych
sportowców wyczynowych
Leczenie depresji to nakierowanie na cel wyleczenia obecnych nasilonych objawów które pacjent najbardziej odczuwa. Poprawienie stanu psychicznego do poziomu sprzed choroby i przeciwdziałanie ewentualnym nawrotom choroby. Najczęściej stosuje się połączenie psychoterapii i leczenia farmakologicznego u lekarza psychiatry, są to uzupełniające się działania gdyż dobrze dobrany lek przeciwdepresyjny pozwala pacjentowi funkcjonować na takim poziomie że może uczestniczyć w psychoterapii która ma za zadanie wyleczyć przyczynę depresji.
Psychoterapia jest wciąż najskuteczniejszą metodą leczenia nerwicy, dzięki różnym szkołom terapeutycznym próbuje się znaleźć przyczynę nerwicy która często jest zakorzeniona w wydarzeniach z przeszłości, wprowadza się nowe wzorce zachowania, rośnie świadomość pacjenta odnośnie samej choroby i jej przyczyny co daje dużo większe szanse na wyleczenie i przeciwdziałania nawrotom nerwicy.
Psychoterapia nerwicy to rozmowa nakierowana na rozwiązanie problemów chorego, jego spojrzenia na świat, otoczenie i własne ja. To odkrywanie ukrytych konfliktów wewnętrznych, nieuświadomionych problemów, praca nad logiką myślenia która jest katalizatorem powstawania nerwicy. Wiele szkół terapeutycznych stosuje odmienne metody ale łączy je wspólny cel jakim jest skuteczna pomoc pacjentowi.
Każda psychoterapia poprzedzana jest wizytami konsultacyjnymi gdzie terapeuta ma możliwość zaznajomienia się problemem pacjenta, określeniem możliwych przyczyn powstawania nerwicy jak i określenie celu psychoterapii. To także czas gdzie pacjent może zapytać się o wszelkie wątpliwości odnośnie swojej choroby, sposoby i długość samego leczenia. Niezwykle ważne jest aby pacjent nabrał zaufania do terapeuty, dzięki czemu może powstać lecząca więź terapeutyczna która stanowi podstawę całego procesu psychoterapeutycznego.