Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę
Bemowo - Powstańców Śląskich
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj
Bemowo - Bolkowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj
Białołęka - Kościeszów
ul. Kościeszów 4 lok. LU B14
Nawiguj
Targówek Borzymowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj
Targówek - Wallenroda
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj
Wilanów - Wiertnicza
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj
Włochy - Mikołajska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj
Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Psychodietetyk Warszawa

Odżywianie ma ogromny wpływ na człowieka, dlatego warto jest korzystać z wiedzy osób doświadczonych i wykształconych w tym kierunku. W końcu każdy człowiek musi jeść i warto to robić w sposób rozsądny. Tak, żeby nie popaść w przesadę i nie nabawić się rozmaitych problemów na tle żywieniowym.

Sama wiedza teoretyczna to jeszcze ciągle za mało – potem należy tę wiedzę jeszcze wdrożyć w życie. Wtedy uda Ci się nie tylko panować nad swoim sposobem jedzenia, ale też wyrobisz w sobie nowe, zdrowe i o wiele lepsze nawyki. A w tym zadaniu pomoże Ci specjalista od psychodietetyki.

Psychodietetyk Warszawa

Dla Kogo?

Dla Kogo?

Psychodietetyka to złożona dziedzina wiedzy – łączy ze sobą wiedzę psychologiczną z medyczną, dotyczącą zwłaszcza kwestii zdrowia i prawidłowego odżywiania. To podejście multidyscyplinarne, które pozwala na lepszą, bardziej kompleksową pomoc wszystkim potrzebującym.

Żeby zmiana sposobu odżywiania była trwała, a człowiek nie wrócił do swoich starych, niezdrowych nawyków, potrzebna jest ścisła współpraca psychologów, dietetyków, lekarzy, doradców żywieniowych, fizjoterapeutów i wielu innych specjalistów.

To nie przesada – badania pozostają nieubłagane i wynika z nich, że nawet jeśli ktoś schudnie czy osiągnie wymarzoną sylwetkę to bez zmiany nawyków i odpowiedniego podejścia w sferze psychicznej, aż około 95 procent osób wraca do swojej starej wagi lub nawet ją przewyższa.

Dieta to nie jest bowiem moment w życiu, w którym człowiek musi się katować, by osiągnąć cel – to po prostu odpowiedni sposób żywienia. Żeby zmiana była trwała, należy to zrozumieć. A w tym właśnie pomaga psychodietetyka. Specjaliści z zakresu psychodietetyki doradzają swoim pacjentom zmiany, ale też mówią jak je wdrożyć w życie i pomagają wytrwać w postanowieniu.

Dlaczego psychodietetyka?

Istnieje szereg powodów, dla których warto skorzystać z pomocy specjalistów od psychodietetyki. Przed Tobą trzy najważniejsze:

 • Psychodietetyka daje holistyczne, czyli całościowe wejrzenie na sprawy związane z odżywianiem. Łączy ze sobą psychologiczny i medyczny punkt widzenia, co sprawia, że miana nawyków żywieniowych jest całościowa i trwała.

 • Psychodietetyka jest skuteczna – nie tylko pozwala na podsunięcie właściwych zaleceń danej osobie, ale też oferuje pełne wsparcie przy ich realizacji, dlatego osoba, która walczy o lepszą sylwetkę i własne zdrowie na każdym etapie swojej pracy na sobą może liczyć na pełne wsparcie.

 • Psychodietetyka oznacza też pełną współpracę między specjalistami z rozmaitych dziedzin – dzielą się oni między sobą wiedzą i pozyskanymi informacjami. To pozwala na lepsze, interdyscyplinarne wręcz zrozumienie wszelkich problemów i zagadnień żywieniowych.

Łącząc to wszystko, psychodietetyka pozwala na kompleksowe zajęcie się problemem dotyczącym odżywiania i trwałą zmianę nawyków żywieniowych na lepsze.

Psychologia a zmiana nawyków żywienia

Jedzenie jest nie tylko potrzebne do życia, jest też bardzo przyjemne. Każdy wie, jak trudno jest oprzeć się łakociom, ulubionej potrawie, czy całej tabliczce czekolady. To, co dana osoba je, jest bardzo mocno uzależnione od tego, kim ta osoba jest, co przeżywa, w jakim jest stanie emocjonalnym, czy odczuwa ciągły stres, zależy też od środowiska, w którym się obraca.

To wszystko sprawia, że niekiedy samo przejście na dietę wydaje się wręcz niemożliwe – dlatego decyzja jest ciągle odkładana, a nawyki żywieniowe są ciągle takie same i nic się nie zmienia.

Są też ludzie, którzy przechodzą na dietę, ale nie są w stanie na niej wytrzymać i szybko wracają do starych nawyków. Są też osoby, które ciągle są na jakiejś diecie – zawsze nowej, zawsze zakładając, że „tym razem się uda”. Na ogół jednak – nie udaje się. Nawet jeśli uda się trochę schudnąć, to rezygnacja z restrykcji dietetycznych oznacza dla nich powrót do ucztowania, czyli do starych, niezdrowych nawyków bez żadnych ograniczeń.

To wszystko sprawia, że naprawdę wiele osób ma problem ze zmianą ilości czy rodzaju przyjmowanego pożywienia i nawet jeśli udaje im się schudnąć, jest to stan tylko chwilowy, a waga szybko wraca do wartości początkowej, a nawet wyższej.

Najczęściej takim osobom zarzuca się słabą wolę czy słabą motywację do zmian, ale to ogromne uproszczenie. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest praca nad mechanizmami, które tkwią głęboko w psychice – to pozwoli na skuteczną i – co najważniejsze – trwałą zmianę na lepsze.

Połączone specjalizacje

Współcześnie nie mówi się raczej o zawodzie „psychodietetyk”. Mówi się natomiast o specjalistach z tej dziedziny, czyli osobach, które posiadają wiedzę na temat psychodietetyki. Wszystko dlatego, że psychodietetyka to dziedzina wiedzy, która łączy w sobie wielu specjalistów, których zadaniem jest pomóc człowiekowi osiągnąć wymarzoną wagę i zmienić nawyki żywieniowe na dobre.

Dlatego specjalistami od psychodietetyki mogą być dietetycy, lekarze, psychologowie, doradcy żywieniowi, specjaliści od coachingu dietetycznego i wielu innych.

Do kogo zgłosić się po pomoc?

Jeśli chcesz panować nad swoim sposobem odżywiania, ukształtować w sobie i utrwalić nowe, lepsze nawyki, przyda Ci się specjalistyczne wsparcie. Do kogo warto się zgłosić po pomoc? Tutaj trzeba działać w sposób holistyczny.

Po pierwsze przyda Ci się wsparcie dietetyka – jeśli chodzi o same diety to w tej dziedzinie panuje ogromny chaos informacyjny. Ciągle jest się bombardowanym doniesieniami o nowej, „cudownej” diecie, nagle każdy ma jakieś rady, którymi dzieli się nawet niepytany i trudno jest z tego wszystkiego wyciągnąć jakieś pożyteczne dla siebie i faktycznie dobre informacje. W tym właśnie pomoże dietetyk.

To dzięki niemu uda Ci się poprawić swój styl odżywiania i osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dietetyk da Ci odpowiednie dla Ciebie zalecenia, uwzględniając przy tym wiele indywidualnych czynników.

Najlepiej jest jednak działać całościowo, dlatego tak ważne jest wsparcie specjalistów od psychodietetyki, którzy pozwolą Ci zrozumieć nie tylko zasady zdrowego żywienia, ale też mechanizmy, które Tobą kierują przy odżywianiu się i zmienić je na lepsze.

Psychodietetyk Warszawa – Wsparcie doświadczonych specjalistów w poradni psychologicznej CO tam?

Jeżeli trudno Ci utrzymać dietę, nawet jeśli dokładnie wiesz, co powinieneś robić, masz problemy z wytrwałością i motywacją, nie poddawaj się i nie rezygnuj. Tutaj pomoże Ci psychodietetyk. Psychologia odżywiania pomoże Ci nie tylko zrozumieć bariery, które stoją Ci na drodze do zdrowia i lepszej sylwetki, ale też pomogą się ich pozbyć.

Pierwsze spotkanie jest z reguły stresujące dla każdej osoby, jest to zupełnie normalne, albowiem nie znasz jeszcze osoby z którą masz się spotkać i omówić często przykre dla Ciebie sprawy.

Nie ma wymogu specjalnego przygotowywania się do spotkania, to jest luźna rozmowa która powinna sprawić że poczujesz się komfortowo. Każdy jest inny, i problemy są inne, przychodzimy z różnym bagażem doświadczeń, i warto tutaj być po prostu sobą – nikt nie zamierza cię osądzać.

Wierz lub nie ale psychodietetyk również przed każdym pierwszym spotkaniem z pacjentem, czuje mobilizujące napięcie. Wychodzi to z założenia – że zawsze chce nieść swoją pomoc najlepiej jak umie.

 

 

NASI SPECJALIŚCI

Ewa Włodarczyk

Psycholog, Psychoterapeuta, Psychodietetyk

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: Osoby dorosłe ( od 18 r.ż )
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Bolkowska
 • Targówek - Wallenroda
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Anna Sadowska

Psycholog, Psychodietetyk

Przyjmuje: Osoby dorosłe ( od 18 r.ż )
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Bolkowska
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Paulina Bartosik

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychodietetyk

Przyjmuje: dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia a także konsultacje psychodietetyczne dla osób dorosłych.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Powstańców Śląskich
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Malwina Kucharska

Psycholog, Psychodietetyk, Dietetyk

Przyjmuje: Osoby dorosłe i młodzież od 16 r.ż.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Targówek - Wallenroda
 • Wilanów - Wiertnicza
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Umów już dzisiaj wizytę u psychodietetyka !

Umów już dzisiaj wizytę u psychodietetyka !

Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych psychoterapeutów. Nasze poradnie to miejsca z domową atmosferą. Oferujemy pełny zakres wsparcia dla Ciebie i twoich bliskich.

Pomożemy w doborze najlepszego specjalisty.

+48 698 115 005

Dyskretnie i komfortowo odbędziesz wizytę stacjonarnie w gabinecie – zapraszamy do jednej z naszych sieci placówek w Warszawie.

Nie masz czasu na dojazdy ? Umów wizytę online ! Jeśli będziesz chciał, zawsze możesz spotkać się później z specjalistą w gabinecie.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Nie masz pewności, którego specjalistę wybrać? Potrzebujesz dogodnego terminu? Skontaktuj się z nami, a nasza recepcja z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta oraz ustali najdogodniejszy termin spotkania.

  Chcę skorzystać z usług Placówki COtam?


  Preferowany rodzaj kontaktu


  Test