Jestem psychologiem, psychoterapeutą i psychodietetykiem. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, cechującym się najwyższą skutecznością w terapii i na bieżąco weryfikowanym badaniami. Obecnie odbywam
4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w tym nurcie w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, oferującej unikalny integrujący program, który obejmuje terapię: poznawczo-behawioralną, terapię schematów, terapie trzeciej fali i założenia dialogu motywującego. Szkoła jest rekomendowana i atestowana przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Podczas sesji psychoterapeutycznych mamy możliwość przepracowania dysfunkcyjnych myśli i przekonań, co przekłada się na korzystne zmiany na poziomie emocji i zachowań. Wzbogacenie tej pracy o założenia i metody trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnej, daje możliwość zaopiekowania wielu sfer psychicznego funkcjonowania, co przekłada się na znaczącą poprawę jakości życia. W trakcie terapii pacjent wyposażany jest w cały wachlarz narzędzi, które sprawiają, że z czasem staje się swoim własnym terapeutą potrafiącym radzić sobie z różnymi życiowymi trudnościami.
Jako psychodietetyk praktykuję holistyczne podejście do problemów jedzeniowych: w gabinecie pracujemy zarówno nad sferą odżywiania się, jak i psychologiczną, uderzając w przyczyny i mechanizmy problemu oraz dążąc do trwałej zmiany w różnych – nie tylko żywieniowych – obszarach życia.
Niezwykle istotne jest dla mnie budowanie dobrej relacji z pacjentem, podążanie za jego potrzebami, emocjami, myślami i wykorzystywanie jego zasobów. Relacja terapeutyczna oparta jest na współpracy, a w gabinecie panuje wspierająca, nieoceniająca i przesycona empatią atmosfera. Niezwykle doceniam możliwość towarzyszenia innym w procesie zmiany. Kieruję się zasadami etyki zawodowej, dbam o rozwój zawodowy i podnoszenie swoich kwalifikacji, by pomagać jak najlepiej.
niska samoocena
trudności i kryzysy życiowe (np. w obszarze: pracy zawodowej, relacji z innymi, rodzinne)
rozwód, rozstanie, rozpad związku
zaburzenia nastroju
trudności z wyrażaniem uczuć
stres
samotność
problemy z asertywnością
zaburzenia odżywiania: bulimia, napadowe (kompulsywne) objadanie się
nadwaga, otyłość
niedowaga
nieprawidłowe nawyki żywieniowe
brak akceptacji ciała, wyglądu
Staż w programie Zmień Swoje Nawyki. Jej doświadczenie obejmuje zarówno pomoc online (indywidualną i grupową), jak i pracę w gabinecie.
TVN Style – ” Co nas truje – gorzka prawda o cukrze”
CO Tam? Kanał Youtube:
Artykuły i badania w prasie naukowej :
Włodarczyk E., Chanduszko-Salska J. (2013). Negatywne aspekty związków Friends with Benefits. Psychiatria i Psychologia Kliniczna, 13 (2), 116–120.
Włodarczyk E., Chanduszko-Salska J. (2014). Związki Friends with Benefits – przegląd badań. Psychiatria, (11), 34-42.
https://journals.viamedica.pl/psychiatria/article/view/38036/32033
Chanduszko-Salska J., Włodarczyk E. (2018). Kto i z jakich powodów angażuje się w związek Friends with Benefits? Acta Universitatis Lodziensis. Folia Psychologica, (21), 97-114.
https://czasopisma.uni.lodz.pl/FoliaPsychologica/article/view/3104
Decyzja o odchudzaniu czy zmianie nawyków żywieniowych zajmuje na tej liście jedno z czołowych miejsc. Dlaczego? Z jednej strony często […]
czytaj więcejSkala otyłości na świecie stale rośnie, a od 1975 roku częstość jej występowania zwiększyła się niemal trzykrotnie. Najnowszy raport Światowej […]
czytaj więcej