Psycholog Warszawa

Psycholog to osoba która ukończyła odpowiednie studia psychologiczne, najczęściej 5 letnie studia magisterskie. Jako absolwent studiów psychologicznych posiada odpowiednie kwalifikacje potwierdzone dokumentami ukończonych studiów psychologicznych oraz kompletnym zakresem wiedzy dotyczącej ludzkiej psychiki.

Kompetencje psychologa
Wśród kompetencji psychologa są m.in.:

 • Diagnoza Psychologiczna

 • Opiniowanie i udzielanie pomocy psychologicznej

 • Posługiwać się testami psychologicznymi a także dalszą interpretacją wyników testów.

 • Wystawiać odpowiednie zaświadczenia, orzeczenia, specjalistycznej opinii.

 • Może zasugerować Psychoterapię jak i wizytę u Psychiatry

 • Ogólne Poradnictwo

Psycholog a psychoterapeuta – Psycholog nie jest psychoterapeutą i nie może skutecznie prowadzić psychoterapii chyba że ukończy odpowiednią szkołę terapeutyczną.

Psychoterapeuta to osoba która ukończyła szkołę psychoterapii i jest przygotowana do niesienia pomocy psychologicznej krótkoterminowej i długoterminowej nastawionej na rozwiązanie problemów psychicznych zgłaszających się osób. Szkolenia terapeutyczne trwają około 4 lat i obejmują nie tylko teoretyczne zagadnienia ale także praktyczne warsztaty psychoterapeutyczne. Szkoły dzielą się na różne nurty psychoterapeutyczne różniące się podejściem do problematyki, relacji terapeutycznej i ogólnego przebiegu psychoterapii.

Występujące nurty psychoterapeutyczne:

 • Psychoanalityczna

 • Psychodynamiczna

 • Poznawczo Behawioralna

 • Systemowa

 • Gestalt

 • Integracyjna

 • Skoncentrowana na rozwiązaniu

Psychoterapeuta zajmuje się szerokim zakresem problemów psychicznych, jest merytorycznie i praktycznie przygotowany do niesienia skutecznej pomocy psychoterapeutycznej.

Psycholog a Psychiatra

Psycholog i psychoterapeuta nie mogą stosować leczenia farmakologicznego do którego uprawniony jest tylko Psychiatra który ukończył odpowiednie studia medyczne i jako lekarz może wystawiać zwolnienia lekarskie oraz skierowania do szpitala psychiatrycznego.

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa ?

Z pomocy psychologa warto skorzystać zawsze kiedy czujemy że potrzebujemy porady takiego specjalisty. Jeśli:

 • Zmagasz się z problemem który zaczął cię przerastać
 • Nie radzisz sobie z codziennym cierpieniem
 • Czujesz że masz problem ale nie jesteś w stanie go określić
 • Przestało cię cokolwiek cieszyć
 • Masz poczucie całkowitego zagubienia
 • Obawiasz się u siebie choroby psychicznej
 • Nie wiesz jak pomóc osobie bliskiej

Pamiętaj że nie jesteś  sam. Możliwe że kilka spotkań pozwoli ci lepiej zrozumieć naturę problemu i rzucić nowe spojrzenie na potencjalne rozwiązania.

Jak skorzystać z pomocy psychologa? jak zacząć ?

Każda terapia poprzedzona jest konsultacją psychologiczną po której w zależności od problemów jakich doświadczasz, psycholog może zaproponować psychoterapię. Psychoterapia to proces którego cel ustalasz razem z terapeutą na spotkaniach konsultacyjnych.

Dobry psycholog – zapraszamy do poradni CO Tam?

W poradni CO Tam? to właśnie te proste słowa rozpoczynają proces przemiany który uczyni Twoje życie lepszym. Bogata baza psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów pozwoli Tobie rozwiązać każdy problem. To miejsce z domową atmosferą gdzie Twój komfort i samopoczucie są dla nas priorytetem.

Wśród specjalistów, pracujących w poradni CO Tam? znajdziesz nie tylko empatycznych psychologów, ale także skutecznych psychoterapeutów i doświadczonych psychiatrów. Prowadzimy psychoterapię (Warszawa to obszar naszego działania) indywidualną oraz grupową. Pomagamy parom, małżeństwom, dzieciom, młodzieży i dorosłym. Leczymy depresje, nerwice, nałogi i zaburzenia odżywiania.

Poznaj naszą Warszawską kadrę psychologów psychoterapeutów i psychiatrów w dzielnicach:

Pamiętaj – troska o zdrowie psychiczne powinna być dziś tak samo ważna, jak troska o ciało. Wizyta u psychologa nie powinna być więc powodem wstydu. Taka decyzja świadczy wyłącznie o dojrzałości i odpowiedzialności. Jeśli masz problemy, z którymi sobie nie radzisz, nie czekaj. Jak najszybsze wdrożenie działań zaradczych pozwoli je rozwiązać, wrócić do równowagi i wreszcie cieszyć się życiem.

Jak przebiega pierwsza konsultacja z psychologiem?

Najważniejszym elementem pierwszej konsultacji z psychologiem jest dokładny wywiad. Pozwala on określić skalę i rodzaj problemu (nierzadko też jego przyczynę) oraz zaplanować dalszy proces terapeutyczny. Podczas konsultacji psycholog może także podjąć decyzję, że odwiedzająca go osoba potrzebujesz pomocy psychoterapeuty lub leczenia psychiatrycznego. Działający kompleksowo ośrodek CO Tam? zapewnia wsparcie wielu specjalistów w jednym miejscu. U nas otrzymasz wsparcie nie tylko psychologa, ale również psychoterapeuty i psychiatry. Dzięki temu ograniczysz stres związany z koniecznością poszukiwania kolejnego specjalisty.

Psycholog a tajemnica zawodowa

Nie chcesz skorzystać z pomocy psychologicznej, bo obawiasz się, że psycholog wyjawi bliskim Twoje sekrety? Pamiętaj:

Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. poz. 763; dalej: „ustawa o zawodzie psychologa”)

Obowiązkiem psychologa jest zachowanie w tajemnicy informacji związanych z klientem, uzyskanych w związku z wykonywaniem zawodu. Specjalista nie może więc zdradzić nie tylko szczegółów Twojego zdrowia psychicznego, ale również tych związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Jesteś gotowy na nowe, lepsze życie?

Jeśli:

 • Nie wiesz jakiego terapeutę wybrać
 • Jesteś pierwszy raz u psychologa
 • Masz pytania ale nie znalazłeś odpowiedzi na naszej stronie
 • Znasz swój problem ale szukasz kogoś z odpowiednim doświadczeniem i specjalizacją

Skontaktuj się z nami! Pamiętaj, to właśnie pierwszy krok zawsze jest najważniejszy. Robiąc go dziś, szybciej poradzisz sobie z trudami codzienności i życiowymi kłopotami.

CO tam? to skuteczna psychoterapia (Warszawa) i psycholog terapia (Warszawa) dla osób w każdym wieku. Dzięki znakomitej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów pomagamy skutecznie. Obdarzamy naszych klientów ogromną dozą zrozumienia, empatii i szacunku dla trudności, z jakimi się mierzą.

Kontakt

 

Materiały i publikacje dla Pacjentów:

 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.