Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, w nurcie poznawczo-behawioralnym.
Ukończyłam Psychologię w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie ze specjalnością z psychologii klinicznej. Jestem w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT-EDU w Warszawie. Szkoła posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT). Nurt ten charakteryzuje się skutecznością, którą udowadniają badania.
Doświadczenie zbierałam w III Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Bielańskim, w Centrum Zdrowia Dziecka. Odbyłam staż psychologiczny w Kawiarni Terapeutycznej (obecnie Fundacja Terapeutyczna).
W kontakcie z pacjentem najważniejsze są dla mnie empatia, szacunek i otwartość. Mój gabinet to bezpieczna przestrzeń, w której panuje atmosfera wzajemnego zaufania. Wychodzę z założenia, że szczerość jest fundamentem, który pozwala nie tylko opracować plan pomocy i dobrać odpowiednie narzędzia, ale też nierzadko sprawia, że podczas spotkania pacjent lepiej poznaje samego siebie. W psychoterapii poznawczo-behawioralnej koncentruję się na trójkącie emocje-myśli-zachowania.
Każdy pacjent to dla mnie osobna, indywidualna historia, która nie ogranicza się do artykułowanych trudności, ale wymaga poznania szerszego kontekstu – zarówno w kontekście emocji, myśli, jak i relacji z innymi ludźmi oraz podejmowanych działań w różnych sytuacjach.
Przyjmuję osoby dorosłe, dzieci, młodzież oraz całe rodziny.
Swoją pracę poddaję cyklicznej superwizji. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach poszerzając swoje kompetencje i wiedzę.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
choroba afektywna dwubiegunowa
autyzm u dorosłych
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
ADHD u dorosłych
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
uzależnienia behawioralne
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
hipochondria
moczenie się,
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą