Jestem psychologiem, kryminologiem, psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia, terapeutą motywującym (certyfikat nr PIDM/232/2023-4) oraz interwentem kryzysowym. Kształcę się w dwustopniowej czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS rekomendowanej przez PTTPB oraz EABCT. Ukończyłam również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego dla psychologów i Studium Dialogu Motywującego. Posiadam kwalifikacje Trenera Pomocniczego i kompetencje Pierwszego Trenera do prowadzenia Treningu Zastępowania Agresji, a także uprawnienia do posługiwania się Skalą Inteligencji Stanford-Binet 5.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam na początku w ramach praktyk studenckich na oddziale psychiatrii ogólnej i oddziale psychiatrii sądowej o podstawowym stopniu zabezpieczenia. Po ukończeniu studiów natomiast pracowałam jako psycholog na oddziale dziennym terapii uzależnień, oddziale dziennym ogólnopsychiatrycznym oraz w poradni, dzięki czemu miałam szansę we wszechstronny sposób rozwijać swoje umiejętności terapeutyczne. Obecnie koncentruję się na pracy gabinetowej, prowadząc psychoterapię indywidualną osób od 18 r.ż., oraz na pracy zdalnej udzielając wsparcia psychologicznego i interwencji kryzysowej.
W pracy terapeutycznej dążę do zbudowania bezpiecznej przestrzeni i opartej na zaufaniu oraz empatii relacji. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym z uwzględnieniem technik III fali (terapia schematów, DBT, ACT), a także korzystam z metod racjonalnej terapii zachowania czy treningu zastępowania agresji. Istotne jest dla mnie korzystanie z metod o naukowo potwierdzonej skuteczności, a także nieustanne rozwijanie swoich kompetencji, co stanowi dla mnie nie tylko pracę, ale przede wszystkim – pasję. Będąc terapeutą motywującym, dążę do utrzymywania pracy w duchu dialogu motywującego, a więc w duchu współpracy, troski, akceptacji i wywoływania oraz wzmacniania motywacji. Ogromną satysfakcję sprawia mi towarzyszenie drugiej osobie oraz obserwowanie zmian i osiąganych przez nią celów.
Jestem również członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Kieruję się Kodeksem Etycznym tego stowarzyszenia.
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego – studia podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów
w trakcie → Uniwersytet SWPS w Warszawie – studia podyplomowe: Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej (całościowe, dwustopniowe, czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne uprawniające do ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty PTTPB)
Szkolenia i kursy
Studium Dialogu Motywującego (Terapeuta Motywujący – certyfikat nr PIDM/232/2023-4)
Polski Instytut Dialogu Motywującego (https://pidm.pl/wyszukiwarka/)
Praktyczny Kurs Interwencji Kryzysowej (półroczny kurs)
Instytut Pomocy Psychologicznej ITPB (dawniej: Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)
Zorientowana na traumę terapia poznawczo-behawioralna PTSD (Trauma-focused CBT; uwzględniono: pierwszą pomoc psychologiczną, diagnozę PTSD i zaburzeń potraumatycznych, metodę przedłużonej ekspozycji)
Uniwersytet SWPS → w ramach szkoły psychoterapii
Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 (szkolenie kwalifikacyjne → nr uprawnień: 6/07/03/23/SB5)
Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych
Neuropsychologia i psychoterapia. Zaburzenia poznawcze a kontakt psychoterapeutyczny. Ograniczenia i możliwości
Centrum Psychoterapii i Szkoleń Vita Longa
Profesjonalny Trener Treningu Zastępowania Agresji (dwustopniowy kurs nadający kwalifikacje Trenera Pomocniczego/Trenera Transferu ART oraz kompetencje Pierwszego Trenera do prowadzenia Treningu Zastępowania Agresji indywidualnie i grupowo)
Instytut Amity
Racjonalna Terapia Zachowania – poziom podstawowy
Pracownia RTZ
A co, jeśli psychoterapia nie działa lub szkodzi? Krytyczne spojrzenie na psychoterapię i wspólne poszukiwanie rozwiązań
Uniwersytet SWPS
Sporządzanie opinii psychiatrycznych na potrzeby postępowań sądowych w sprawach zarówno karnych, jak i cywilnych
Instytut Ekspertyz Medycznych w Łodzi
Grupowa pomoc psychologiczna w praktyce
Instytut Pomocy Psychologicznej ITPB (dawniej: Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej)
Neuropsychologiczna diagnoza otępień
Anna Barczak
praktyka studencka odbywana na oddziale psychiatrii ogólnej w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu
praktyka studencka odbywana na oddziale psychiatrii sądowej o podstawowym stopniu zabezpieczenia w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr Józefa Bednarza w Świeciu
praca: psycholog na oddziale dziennym terapii uzależnień w Centrum Zdrowia Psychicznego Araszkiewicz ,,Łaźnia Miejska” w Bydgoszczy