Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę

Bemowo 1

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj

Bemowo 2

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj

Targówek

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj

Targówek Zacisze

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj

Wilanów

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj

Włochy

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj

Poradnia Bemowo Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych

Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Terapia EMDR

Terapia EMDR Warszawa

W naszej bogatej ofercie nurtów terapeutycznych odnajdą Państwo terapię EMDR uznawaną przez WHO za niezwykle skuteczną metodę terapii po traumatycznych przeżyciach, lękach, jak i PTSD ( zespół stresu pourazowego). W Polsce zwana powszechnie jako „Terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych”

Geneza terapii EMDR pochodzi z Stanów Zjednoczonych, a opracowana została przez Francine Shapiro, która odkryła że szybkie i powtarzające się ruchy gałkami ocznymi wpływają na osoby, które doświadczyły traumatycznych przeżyć, zdecydowanie redukując i zmniejszając objawy lęków jakie towarzyszyły osobie chorej.

Obecnie terapia EMDR to ponad 20 lat rozwoju i intensywnych badań klinicznych, a sama terapia opiera się na naprzemiennym oddziaływaniu na bodźce wzrokowe, słuchowe i dotykowe.

Dla kogo jest terapia EMDR ?

Dotyczy osób które przeżyły traumatyczne wydarzenia których negatywne konsekwencje odczuwają do dziś. Zaburzenia traumatyczne to zaburzenia lękowe które pojawiają się w reakcji na bezpośrednie zagrożenie życia takie jak:

 • wypadki drogowe
 • katastrofy naturalne
 • walki wojenne
 • dotknięcie przemocą
 • molestowanie seksualne w dzieciństwie lub dorosłości

Większość osób po traumatycznych przeżyciach z reguły wraca do normalnego funkcjonowania, lecz są osoby u których objawy i reakcja stresogenna nie znikają, a wręcz przeciwnie ulegają znacznemu pogorszeniu. Objawia się to u osób które:

 • ciągle odtwarzają traumatyczne przeżycia
 • żyją w ciągłym napięciu, utrzymując nadmierną czujność
 • unikają miejsca i ludzi które powodują przypomnienie traumy
 • mocno się denerwują w przypadku konfrontacji z zdarzeniem przypominającym traumatyczne przeżycie

jak działa terapia EMDR ?

Traumatyczne przeżycia z reguły zostają przetworzone przez nas system nerwowy, powodując że z czasem zapominamy o nim, nabieramy dystansu i nie wpływa bardziej na nasze bieżące życie. Niestety zdarza się że trauma zablokuje całkowicie przetwarzanie informacji przez system nerwowy, co powoduje że pomimo upływu czasu, negatywne wspomnienia są wciąż niezwykle żywe.

Terapia EMDR to naprzemienna stymulacja obu półkul poprzez ruch gałek ocznych, a także innych bodźców stymulacyjnych które powodują przywołanie bolesnych wspomnień, skupiając się na emocjach i obrazach. Konfrontacja z przeszłością pozwala przetworzyć traumę stając się tylko wspomnieniami nie mającymi żadnego negatywnego ładunku emocjonalnego który wiązał nas dotychczas i niemającymi wpływu na nasze obecne funkcjonowanie.

Terapię EMDR prowadzi:

 

 

 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.
5/5 - (1 głos)

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Pozostaw nam kontakt do siebie, a my oddzwonimy do Ciebie lub odpiszemy na Twój adres mailowy. Odpowiemy na każde pytanie.

  Chcę skorzystać z usług Placówki Co tam


  Preferowany rodzaj kontaktu