Terapia Par Warszawa

Psychoterapia dla par i małżeństw Warszawa

Znalezienie odpowiedniego partnera niesie za sobą ogromną satysfakcję, radość i spełnienie. Wspólna codzienność nie zawsze okazuje się jednak usłana różami. Poza wspaniałymi momentami w życiu każdej pary pojawia się jednak wiele trudnych sytuacji.

Często zdarza się, że nie potrafimy wypracować odpowiedniej komunikacji z osobą, na której nam zależy, z którą dzielimy swoje życie. W efekcie nasze starania kończą się niepowodzeniem. Problemy między dwojgiem ludzi nawarstwiają się w momencie, gdy nie potrafią oni znaleźć drogi do wspólnego porozumienia.

W takiej sytuacji pomocna okazuje się terapia małżeńska lub terapia dla par.

Kiedy warto rozpocząć terapię dla par?

Terapię dla par warto rozpocząć w sytuacji, kiedy samodzielne próby zażegnania kryzysu zakończyły się fiaskiem.

Impulsem do rozpoczęcia terapii dla par powinny być:

 • skrajnie odmienne wizje wspólnej przyszłości i wynikające z tego powodu konflikty;
 • nieumiejętność porozumienia się, nawet w błahych sprawach
 • zmniejszenie liczby lub całkowite wygaśnięcie zbliżeń intymnych;
 • uciekanie od kryzysu w nałogi (alkohol, pracę, hazard etc.)
 • coraz bardziej uciążliwa wspólna codzienność.

Pamiętaj – ważne, aby w momencie decyzji o rozpoczęciu terapii obie strony wykazywały chęć pracy nad związkiem. Odkładanie takiej decyzji „na później” może sprawić, że na odbudowanie relacji będzie już za późno. Jeśli jeden z partnerów będzie przekonany o słuszności rozstania, skuteczność pracy psychoterapeuty może być niewielka. Zakładając, że mimo swojego podejścia taka osoba zdecyduje się na rozpoczęcie terapii.

Cele i korzyści terapii dla par i małżeństw:

Terapia par i małżeństw przeznaczona jest szczególnie dla osób, które:

 • chciałby poprawić jakość swojej relacji uczuciowej

 • przeżywają kryzys w związku lub tzw. „ciche dni”

 • zmagają się z ciągłymi awanturami z partnerem

 • rozważają, czy warto dalej być razem

Ważne: celem terapii dla par nie jest zmiana drugiego człowieka oraz wytykanie jego błędów. Celem terapii jest praca nad własnymi wzorcami, które uniemożliwiają skuteczną komunikację i są przyczyną nieporozumień w związku.

Przebieg konsultacji terapeutycznej

Zastanawiasz się, jak przebiega konsultacja dla par? Czy terapeuta pracuje jednocześnie z partnerem i partnerką? A może dla każdego z nich prowadzi osobne sesje?

Głównym celem terapii dla par jest znalezienie sedna problemu, a następnie wyeliminowanie jego przyczyn. Podczas pierwszej konsultacji połączonej z wywiadem terapeuta podejmie decyzje co do dalszego przebiegu terapii. Jeśli przyczyną kłopotów w związku jest np. uzależnienie partnera, niezbędne będzie leczenie z nałogu. Druga strona powinna natomiast podjąć terapię dla osób współuzależnionych.

Jeśli partnerzy mają problemy z komunikacją lub nie mogą połączyć wizji dotyczących wspólnej przyszłości – na sesje terapeutyczne powinni przychodzić wspólnie. Konsultacje odbywają się w przytulnym gabinecie, który zapewni Wam pełną anonimowość i intymność.

Jak długo trwa terapia dla par?

Terapia dla par trwa z reguły przed okres od 6 do 12 miesięcy. Optymalna częstotliwość spotkań to raz w tygodniu. Jeśli nie możesz uczestniczyć w sesjach z taką częstotliwością, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Was rozwiązanie.

Staż związku, jego status oraz płeć partnerów nie ma znaczenia. Dla naszych terapeutów najważniejsza jest efektywność prowadzonej terapii. Liczy się tylko wasza gotowość do pracy i do wprowadzenia zmian przez każdą z osób.

Pierwsze wizyty pozwolą na zdiagnozowanie problemów oraz na znalezienie sposobu na poprawę jakości wspólnego życia.

Nasi specjaliści pomogą parom oraz małżeństwom, które czują, że nie potrafią ze sobą rozmawiać, często się kłócą, odczuwają brak zrozumienia, poczucie osamotnienia i że coś jest nie tak. Warto skontaktować się z nimi również w przypadku, gdy:

 • w związku doszło do zdrady

 • jedna ze stron nie potrafi zrozumieć potrzeb partnera

 • para lub małżeństwo spędza ze sobą za mało czasu, aby nauczyć się efektywnej komunikacji

Terapia Par prowadzona jest przez doświadczonych zespół terapeutów mających bogate doświadczenie z zakresu terapii par, małżeństw i rodzin. Jako osoby nie zaangażowane bezpośrednio w konflikt, ani nie związane z żadną stron pozwolą spojrzeć na problemy w zupełnie inny sposób. Terapeuta par pomaga znaleźć możliwe drogi rozwiązania, zmiany jakie należy wprowadzić w związku i kompromisy w konfliktowych sprawach.

Terapia dla par w poradni CO Tam? pozwoli przywrócić Twojemu związkowi zdrowe stabilne podstawy, wzajemny szacunek i… młodzieńczą świeżość.

Empatia, zrozumienie i… dyskrecja

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne w procesie terapeutycznym jest odpowiednie podejście terapeuty. Pracując z naszymi specjalistami możesz liczyć nie tylko na skuteczną pomoc, ale również na potężną dawkę empatii i zrozumienia. Nie musisz więc obawiać się oceny.
Pamiętaj również, że zgodnie z prawem psychoterapeuta jest zobowiązany do zachowania dyskrecji. Specjalista nie może więc zdradzić nie tylko detali sesji, ale również szczegółów Twojego życia.

Poradnia dla par CO Tam – terapeuci

 

Nasz personel i specjaliści są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Doradzimy i podpowiemy jakiego psychologa wybrać. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

Kontakt

Materiały i publikacje dla Pacjentów:

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.
Oceń wpis