Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS w Warszawie na Wydziale Psychologii. Ukończyłam Studia Podyplomowe na kierunkach: Trening Kreatywności i Arteterapii na Uniwersytecie Warszawskim, Coaching w Pedagogium w Warszawie oraz Doradztwo Zawodowe na Uniwersytecie WSNS w Lublinie. Zdobyłam dodatkowo wiedzę z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych, Technik Projekcyjnych, Zaburzeń Odżywiania oraz Profilaktyki Uzależnień. Jestem w trakcie nauki w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Rozpoczęłam równolegle Podyplomowe Studia na kierunku Edukacja i Terapia Osób ze Spektrum Autyzmu na Uniwersytecie WSNS w Lublinie.
Doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych zdobywałam pracując przez wiele lat w ich środowisku domowym oraz szkołach integracyjnej. W szkole, w której pracuję obecnie na jako psychologa, prowadzę zajęcia z dziećmi orzeczeniowymi, dziećmi neurotypowymi i ich rodzicami.
Z wykształcenia jestem również plastykiem, z czego często korzystam przygotowując materiały do pracy z dziećmi i nie tylko.
W swojej terapeutycznej praktyce zawodowej pracowałam z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracuję w nurcie Trzeciej Fali Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Trzecia fala terapii CBT charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem wewnętrznym, a do jej najbardziej znaczących nurtów możemy zaliczyć m.in.: terapię opartą na akceptacji i zaangażowaniu (ACT), terapię poznawczą opartą na uważności (MBCT) czy dialektyczną terapię behawioralną (DBT). Terapia dialektyczna różni się od poznawczo-behawioralnej jeszcze bardziej partnerską relacją z pacjentem, dopuszczalny jest w niej telefoniczny kontakt pacjenta z terapeutą pomiędzy sesjami.
Terapia dialektyczna zawiera wszystkie elementy terapii poznawczo-behawioralnej, modyfikuje się w niej zarówno zachowanie jak i myślenie. Jak we wszystkich terapiach Trzeciej Fali fundamentem jest uważność- mindfulness, czyli oduczanie się dysfunkcyjnych nawyków myślowych poprzez koncentrowanie się na Tu i Teraz. Kolejnym elementem jest akceptacja rzeczywistości, taką, jaka jest, zaprzestanie walki ze światem i samym sobą, docenianie swojego życia. Jest skuteczna m.in. w przypadku borderline, samouszkodzeń, tendencji samobójczych, depresji, dystymii, bulimii, uzależnień. Działa u dorosłych i nastolatków.
Głównymi zaletami psychoterapii poznawczo-behawioralnej są jej krótkotrwałość i potwierdzona badaniami skuteczność w leczeniu określonych zaburzeń. Ponadto w trakcie trwania terapii pacjent ma okazję nauczyć się wielu przydatnych, praktycznych strategii radzenia sobie z trudnościami w życiu codziennym.
Rozpoczynając proces terapeutyczny dbam o nawiązanie takiej relacji z pacjentem, aby podczas sesji czuł się bezpiecznie, czuł chęć zaangażowania w swój proces psychoterapii, a także szacunek i gotowość na otwartość i zaufanie.
Poza Poradnią CO tam? pracuję jako psycholog z przygotowaniem pedagogicznym w Podstawowej Szkole Integracyjnej. Prowadzę zajęcia z dziećmi i rodzicami. Są to zajęcia indywidualne w tym rewalidacja z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (przede wszystkim z ZA), zajęcia grupowe, profilaktyka i psychoedukacja.
Prywatnie jestem żoną i mamą. Lubię nasze morze i długie spacery po plaży i lesie, jadę na rowerze, twórczość J.R.R,Tolkiena, malować obrazy, oglądać stare polskie filmy, czytać nie tylko literaturę psychologiczną, … i śmiać się. Bo poczucie humoru, które towarzyszy mi na co dzień, pozwala na zdrowy dystans do siebie i otaczającej rzeczywistości.
Nieustannie dbam o ciągły rozwój i doskonalenie umiejętności, ponieważ terapeutyczna praca z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi jest moją pasją.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
autyzm u dzieci
autyzm u dorosłych
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
ADHD u dorosłych
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
schizofrenia
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
tiki
PTSD (zaburzenia pourazowe)
lęk separacyjny
bulimia
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
napady paniki
Szkolenia:
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej