Jestem psychologiem pracującym głównie z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie odbywam szkolenie podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży z elementami III fali. Oprócz tego skończyłam szkolenie z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, z której również często korzystam. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradni psychologiczno-pedagogicznej, szkole, przedszkolu, poradni zdrowia psychicznego. Zajmuję się prowadzeniem terapii psychologicznej, diagnozowaniem, konsultacjami, poradnictwem psychologicznym, prowadzeniem treningu umiejętności społecznych.
Podczas pracy jest dla mnie ważne, aby być otwartą na wszystko, co klient aktualnie przeżywa. Zwracam uwagę na ważność odczuwania emocji przyjemnych, jak i tych trudnych.
Problemy z jakimi niekiedy zmagają się dzieci i nastolatki z perspektywy dorosłego mogą wydawać się niewielkie, jednak w praktyce mogą skutecznie utrudniać im funkcjonowanie, utrzymywanie relacji z innymi czy powodować negatywne myślenie o sobie. Uważam, że korzystanie z technik poznawczo-behawioralnych pomaga zwiększyć świadomość klienta co do jego własnych myśli, emocji, przyczyn zachowania się w określony sposób.
W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na nawiązanie relacji z dzieckiem/nastolatkiem. Ważne jest dla mnie, aby czuli się bezpieczni i w pełni akceptowani. Często podkreślam, że ich wartość jest ponad opiniami innych, czy myślami na swój temat. Mimo, że nawet jako dorośli wciąż się tego uczymy, warto aby dzieci jak najczęściej o tym słyszały. Bardzo ważna jest dla mnie współpraca z rodzicami, gdyż dzięki niej istnieją większe szanse na trwałe efekty terapii.
Aby jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki stale poszerzam swoje kompetencje poprzez udział w specjalistycznych kursach, szkoleniach i konferencjach.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
autyzm u dzieci
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
tiki
jąkanie się
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
Szkolenia: