Konsultacje Psychologiczne Warszawa

Poradnia psychologiczna CO Tam? Oferuje konsultacje psychologiczne dla każdego kto czuje że ma problem wewnętrzny, odczuwa różnego rodzaju trudności z którymi sobie nie radzi lub nie rozumie,szuka odpowiedzi na nurtujące problemy i chciałby aby ktoś wskazał przyczynę i możliwe drogi rozwiązania.

Konsultacje psychologiczne to pierwsze spotkanie z psychologiem terapeutą gdzie zgłaszająca się po pomoc może być osoba dorosła, para lub rodzina. To właśnie pierwsze spotkania pozwalają terapeucie lepiej zrozumieć naturę naszego problemu, z jakimi trudnościami się zmagamy i jakie są potencjalne rozwiązania oraz czy my sami czujemy się gotowi na zmianę. Czasem mogą być to problemy, które nie możemy nazwać lub wymienić, często odczuwamy, że coś jest nie tak, ale nie do końca potrafimy to wytłumaczyć.

Dla kogo konsultacje psychologiczne?

Z konsultacji psychologicznych powinny skorzystać osoby, które:

 • czują, że w ostatnim czasie czują się inaczej niż zwykle – są osowiałe, mają mniej energii, nie umieją znajdować radości w ulubionych aktywnościach,
 • mają niskie poczucie własnej wartości,
 • borykają się ze stanami lękowymi lub atakami paniki,
 • podejrzewają u siebie początki uzależnienia,
 • mają za sobą trudne, traumatyczne doświadczenia: chorobę (własną lub kogoś bliskiego), śmierć kogoś bliskiego, rozwód lub rozstanie z partnerem, utratę pracy, bankructwo lub znaczne pogorszenie sytuacji finansowej,
 • zmagają się z podjęciem trudnej życiowej decyzji,
 • mają problemy z tworzeniem satysfakcjonujących, trwałych związków z innymi,
 • chcą przygotować plan działania dla konkretnej, trudnej sytuacji,
 • czują się zmęczone i przytłoczone codziennością,
 • mają problemy z konstruktywnym wyrażaniem uczuć i emocji,
 • są na skraju wyczerpania emocjonalnego,
 • czują, że coś jest nie tak, jednak nie potrafią namierzyć źródła problemu.

Konsultacje psychologiczne okażą się także zasadne w przypadku par, które nie potrafią samodzielnie rozwiązać piętrzących się problemów, cierpią z powodu zdrady czy braku komunikacji.

Ile trwają konsultacje psychologiczne?

Spotkania konsultacyjne to spotkania do 4 wizyt konsultacyjnych i w zależności od problematyki, z jaką się zgłaszamy, psycholog ma możliwość zdefiniowania trapiących nas trudności oraz możliwych dróg rozwiązania, jakim jest porada psychologiczna, gdzie kończy się dalsza konsultacja, lub wskazanie do psychoterapii.

Jak się przygotować do konsultacji psychologicznej?

Nie trzeba się specjalnie przygotować, można odnotować ważne fakty ze swojego życia, które warto wspomnieć psychologowi na spotkaniu, ale nie jest to niezbędne.

Czy uczucie strachu lub wstydu jest normalne?

Uczucie stresu, strachu lub wstydu jest naturalne, każdy z nas boi się oceny zewnętrznej, rozmawiania o trudnych sprawach i bolesnych wspomnieniach, osądzania naszych decyzji życiowych czy przyznania się do tego, że mamy problem z którym sobie nie radzimy.

Czy mam bać się psychologa/terapeuty?

Psycholog jest osobą, która ma nam pomóc, osoba, która wysłucha i nie będzie osądzać żadnych z naszych decyzji. Spotkanie z psychologiem to ludzka rozmowa, sami decydujemy, ile chcemy powiedzieć lub czy czujemy się na siłach, aby rozmawiać o tych najtrudniejszych sprawach. Rolą psychologa jest pomóc nam w zrozumieniu przyczyn istniejących problemów oraz jakie są rozwiązania naszej sytuacji. Warto pamiętać, że wszelkie rozmowy, jakie podejmujemy, zostają jedynie w gabinecie i również każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa.

Czy psycholog ma obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej?

Zgodnie z Art. 14 Ustawy o zawodzie psychologa, psycholog ma obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. Jedynym wyjątkiem są sytuacje poważnego zagrożenia zdrowia lub życie klienta albo innych osób. Informacje na temat Twoich problemów oraz trudności, z jakimi się zmagasz pozostaną więc w gabinecie.

Gdzie mogę odbyć konsultacje?

Konsultacje można odbyć w każdej naszej poradni psychologicznej w placówkach dzielnicy Bemowo, Targówek, Wilanów, lub Włochy w mieście Warszawa. Oferujemy kompleksowe wsparcie doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, a także lekarzy psychiatrów. Łączymy doświadczenie wielu nurtów terapeutycznych, aby móc skutecznie nieść pomoc w każdej sytuacji.

Jak mogę się zarejestrować na konsultację?

Na konsultację można zapisać się telefonicznie, e-mailowo lub przez internetowy system rezerwacji wizyt. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości, to jesteśmy tutaj, aby ci pomóc. Pomożemy również w dobraniu najlepszego specjalisty w zależności od tego, jaki problem chciałbyś rozwiązać.

Rozmowa, zaczynająca się od prostych słów „co tam?”, może zmienić się w taką, która pomoże uporać się z trudnościami. To właśnie profesjonalizm, zaangażowanie i domowa atmosfera wyróżniają naszą warszawskie poradnie. Umów się na konsultację psychologiczną w naszej poradni i poczuj się lepiej!

 

Skontaktuj się z nami

Nasz personel i specjaliści są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Doradzimy i podpowiemy jakiego psychologa wybrać. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.
Kontakt

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.
Oceń wpis