Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę
Bemowo - Powstańców Śląskich
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj
Bemowo - Bolkowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj
Białołęka - Kościeszów
ul. Kościeszów 4 lok. LU B14
Nawiguj
Targówek Borzymowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj
Targówek - Wallenroda
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj
Wilanów - Wiertnicza
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj
Włochy - Mikołajska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj
Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Psychoterapeuta Warszawa

Szukasz wsparcia psychologicznego w stolicy? Znalezienie odpowiedniego psychoterapeuty w Warszawie może być kluczowe dla Twojego dobrostanu. Oferujemy profesjonalną pomoc terapeutyczną w kilku punktach w Warszawie.

Jako doświadczony zespół psychoterapeutów w Warszawie, nasza praktyka skupia się na dostarczaniu indywidualnego wsparcia dla osób szukających drogi do lepszego samopoczucia i równowagi psychicznej. Wykorzystujemy różnorodne podejścia terapeutyczne, dostosowane do potrzeb każdego pacjenta, by zapewnić efektywną i przyjazną przestrzeń terapeutyczną.

Nie ważne, czy borykasz się z lękiem, depresją, czy problemami związku - nasza poradnia psychoterapeutyczna oferuje miejsce, w którym możesz czuć się bezpiecznie, wyrazić swoje emocje i pracować nad wyzwaniem, któremu stawiasz czoło.

Psychoterapeuta stosuje psychoterapię która jest niezwykle skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń emocjonalnych. Głównym celem psychoterapii jest pomoc pacjentom w lepszym zrozumieniu ich własnych myśli, uczuć i zachowań, aby poprawić ich zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami życiowymi. Aby to osiągnąć, pacjenci współpracują z psychoterapeutą w celu zbadania myśli, uczuć i zachowań, które są przyczyną problemów w ich życiu.

Dzięki procesowi psychoterapii pacjenci zyskują wgląd we własne zachowanie i uczą się nowych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi stają. W rezultacie psychoterapeuta może pomóc pacjentom osiągnąć większe poczucie zadowolenia z życia i poczuć się bardziej spełnionym.

Dobry Psychoterapeuta Warszawa

Psychoterapia to proces, który pomaga osobom cierpiącym na problemy psychiczne lub emocjonalne odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Psychoterapeuta nie podaje gotowych rozwiązań, lecz pomaga pacjentowi znaleźć własną drogę do podejmowania decyzji zgodnych z jego własnymi wartościami i przekonaniami. Pozwala to na uzyskanie długotrwałych efektów po terapii.

Aby jednak psychoterapia była skuteczna, konieczne jest szczegółowe określenie jej celów. Są one ustalane wspólnie z pacjentem na początku leczenia. W trakcie jej trwania mogą być jednak modyfikowane i uzupełniane w miarę postępów psychoterapii i pojawiania się nowych możliwości. Kierunek i tempo zmian zależą od ogólnej sytuacji psychicznej, fizycznej i społecznej osoby poddawanej terapii.

Psychoterapeuta jest specjalistą w dziedzinie zdrowia psychicznego, który pomaga pacjentom w rozpoznawaniu i leczeniu problemów psychologicznych. Psychoterapia może być stosowana w leczeniu wielu różnych zaburzeń, w tym depresji, lęków i uzależnień.

Psychoterapeuci stosują różne techniki, aby pomóc swoim pacjentom, między innymi psychoanalizę, terapię poznawczo-behawioralną i terapię interpersonalną. Oprócz pomocy pacjentom w przezwyciężaniu problemów psychicznych, psychoterapeuci pracują również nad poprawą ich ogólnego zdrowia psychicznego i samopoczucia. W związku z tym odgrywają ważną rolę w zapobieganiu i leczeniu chorób psychicznych.

W psychoterapii nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Różni pacjenci będą mieli różne potrzeby, dlatego psychoterapeuci muszą być przygotowani do stosowania różnych technik w celu zapewnienia jak najskuteczniejszej psychoterapii.

Niektóre z najczęstszych technik obejmują terapię poznawczo-behawioralną, terapię Gestalt, psychoanalizę i terapię integracyjną. Psychoterapeuta często czerpie narzędzia z różnych nurtów w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb swoich pacjentów. Poprzez dostosowanie swojego podejścia do każdego indywidualnego przypadku, terapeuci mogą zmaksymalizować skuteczność swoich zabiegów.

Kto może skorzystać z pomocy psychoterapeuty w Warszawie?

Psychoterapia może być bardzo korzystna dla osób, które zmagają się z problemami zdrowia psychicznego. Psychoterapeuta może udzielić wsparcia i wskazówek w trakcie przepracowywania trudnych doświadczeń życiowych. Może również zaproponować strategie radzenia sobie z objawami lęku i depresji.

Jeżeli zmagasz się ze stratą lub poważnymi zmianami w życiu, psychoterapia może być nieocenionym narzędziem. Terapeuta może pomóc Ci przetworzyć swoje uczucia i dokonać znaczących zmian w swoim życiu. Krótko mówiąc, z psychoterapii może skorzystać każdy, kto ma problemy ze swoim zdrowiem psychicznym. Jeżeli czujesz się przytłoczony lub zagubiony, rozważ skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychoterapeuty.

Jeżeli trudno jest Ci poradzić sobie ze stanami emocjonalnymi, takimi jak smutek, lęk, bezradność, wstyd, złość, poczucie winy lub samooskarżenie, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie w życiu codziennym, ważne jest, aby poszukać pomocy.

Jest to szczególnie ważne, gdy doświadczasz żałoby lub innej straty. Psychoterapeuta może dostarczyć narzędzi potrzebnych do radzenia sobie z trudnymi emocjami i sytuacjami. Może również pomóc w zrozumieniu i poprawieniu relacji z innymi.

Jeżeli zmagasz się z zaburzeniami odżywiania, takimi jak bulimia lub anoreksja, poradnictwo może zapewnić wsparcie i wskazówki w dążeniu do wyzdrowienia. Psychoterapeuta może służyć pomocą, jeżeli cierpisz na syndrom DDA (dorosłe dziecko alkoholika) lub DDD (dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej). Jeżeli masz problemy w relacjach rodzinnych, psychoterapeuta może pomóc w lepszym porozumieniu się z partnerem i nawiązaniu zdrowszych relacji.

Dlaczego warto zgłosić się do psychoterapeuty w Warszawie?

Decyzja o podjęciu psychoterapii nie jest łatwa. Może być trudno przyznać, że zmagasz się z emocjami lub że nie radzisz sobie z trudnościami w życiu osobistym. Możesz się obawiać, jak zareaguje Twoja rodzina i przyjaciele, jeśli dowiedzą się, że chodzisz do terapeuty.

Jednak psychoterapia może dać Ci szansę na rozmowę z kimś, kto jest bezstronny i kto wysłucha Cię bez osądzania. Terapeutów obowiązuje tajemnica zawodowa, więc możesz być pewny, że Twoje sekrety będą bezpieczne. Psychoterapia może pomóc Ci zrozumieć myśli i uczucia oraz znaleźć nowe sposoby radzenia sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed Tobą życie.

Przez lata psychoterapia stawała się coraz bardziej popularna jako metoda leczenia chorób psychicznych. I nie bez powodu – badania wykazały, że psychoterapia może być bardzo skuteczna w leczeniu takich stanów jak depresja, lęk czy zespół stresu pourazowego.

Psychoterapia może być niezwykle skutecznym sposobem leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Może dostarczyć ludziom narzędzi, których potrzebują, aby poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, zrozumieć i zmienić negatywne wzorce myślenia oraz rozwinąć zdrowe mechanizmy radzenia sobie.

Ponadto psychoterapia może pomóc ludziom w budowaniu silnych i wspierających relacji. Może również zapewnić bezpieczną przestrzeń do zbadania wrażliwych tematów bez osądzania. Wreszcie, psychoterapia może być skutecznym sposobem zapobiegania pogłębianiu się problemów ze zdrowiem psychicznym. Z tych wszystkich powodów, psychoterapia jest ważną opcją leczenia dla każdego, kto zmaga się z chorobą psychiczną.

Jeśli czujesz, że potrzebny Ci psychoterapeuta Warszawa, rozejrzyj się dookoła. Nie bój się zadawać pytań, nie bój się szukać, podejmij próbę kontaktu i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości podczas rozmowy ze specjalistami. Pamiętaj, psychoterapeuci chcą Ci tylko pomóc.

Jak przebiega pierwsze spotkanie z psychoterapeutą Warszawie?

Podczas pierwszego spotkania z psychoterapeutą często pojawia się uczucie zdenerwowania lub niepokoju. Jest to zupełnie normalne, a terapeuta prawdopodobnie poświęci pierwszą sesję na poznanie Ciebie i uspokojenie Cię.

Będzie pytał o Twoje pochodzenie, obecną sytuację i co Cię sprowadza na terapię. Możesz również omówić swoje cele terapii i jak często chciałbyś się spotykać. Terapeuta wykorzysta te informacje do opracowania planu leczenia, który jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Choć każda pierwsza sesja jest inna, spotkanie z psychoterapeutą może być cennym krokiem w przejmowaniu kontroli nad swoim zdrowiem psychicznym.

Psychoterapeuta - najczęściej zadawane pytania

Psycholog to osoba która skończyła wyższe studia magisterskie na kierunku psychologia.

Psychoterapeuta to osoba która oprócz ukończenia studiów psychologicznych, ukończyła również 4 lub 5 letnią szkołę psychoterapeutyczną oraz ma doświadczenie kliniczne w prowadzeniu psychoterapii.

Wykwalifikowany psychoterapeuta jest specjalistą, który ma wszelkie uprawnienia do leczenia, profilaktyki i rehabilitacji psychicznych zaburzeń. W tym celu psychoterapeuta stosuje specjalne, starannie dobrane metody i techniki terapeutyczne. Wszystkie one oparte są o psychoterapeutyczną relację.

Jako psychoterapeuta czy psycholog, nie może wystawić recepty ani zwolnienia lekarskiego. Tylko lekarz psychiatra który ukończył 6 letnie studia medyczne.

Psychoterapeuta to specjalista zajmujący się pomocą ludziom w radzeniu sobie z emocjonalnymi, psychicznymi i interpersonalnymi trudnościami. Ich głównym celem jest poprawa zdrowia psychicznego, dobrostanu i jakości życia pacjenta.

Stosują różne podejścia i techniki terapeutyczne, aby pomóc osobom w zrozumieniu i rozwiązaniu problemów, zmianie szkodliwych wzorców myślowych i zachowań oraz rozwinięciu zdrowszych strategii radzenia sobie. Pracują z osobami borykającymi się z różnymi problemami, takimi jak depresja, lęki, uzależnienia, zaburzenia jedzenia, problemy związane z relacjami, traumą czy stres.

Tworzą bezpieczne i wspierające środowisko, w którym pacjenci mogą otwarcie rozmawiać o swoich trudnościach i pracować nad ich przezwyciężeniem.

Wybór odpowiedniego psychoterapeuty jest kluczowy dla skuteczności terapii. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci w podjęciu tej decyzji:

 • Określ swoje indywidualne potrzeby: Zastanów się nad rodzajem problemów, z którymi się borykasz i jakie cele chciałbyś osiągnąć poprzez terapię. Czy preferujesz terapię indywidualną, par lub rodzin? Wybierz specjalistę, który ma doświadczenie w obszarze, który jest dla Ciebie istotny.
 • Podejście terapeutyczne: Istnieje wiele różnych podejść terapeutycznych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia psychodynamiczna, terapia systemowa itp. Zapoznaj się z różnymi podejściami i zastanów się, które może najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom i preferencjom.
 • Zgodność osobowościowa: Ważne jest, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie w relacji z psychoterapeutą. Skontaktuj się z potencjalnym terapeutą i umów się na krótką konsultację. Obserwuj, czy jesteś w stanie ustanowić dobre połączenie i czy czujesz się zrozumiany i akceptowany.

Pamiętaj, że wybór psychoterapeuty to indywidualna decyzja i może wymagać pewnej próby i błędu. Jeśli nie czujesz się komfortowo z danym terapeutą, zawsze masz prawo poszukać innej opcji. Niezależnie od tego jak bardzo doświadczony i polecany jest psychoterapeuta, zgodność osobowościowa jest kluczowa.

Ważne jest, aby znaleźć specjalistę, z którym będziesz mógł budować zaufaną i wspierającą relację terapeutyczną.

NASI SPECJALIŚCI

Kamila Jakubowska

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog

Nurt:
 • Systemowy
 • Integracyjny
Przyjmuje: Osoby dorosłe, pary i rodziny.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia par, Terapia rodzin
 • Bemowo - Powstańców Śląskich
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Joanna Cieślak

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta, Terapeuta uzależnień

Nurt:
 • Integracyjny
 • TSR - Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach
Przyjmuje: Osoby dorosłe i młodzież od 16 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia uzależnień, Terapia DDA i DDD
 • Bemowo - Powstańców Śląskich
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Katarzyna Brejnakowska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta, Seksuolog

Przyjmuje: Osoby dorosłe, młodzież i dzieci od 3 r.ż.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Wilanów - Wiertnicza
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Małgorzata Piotrowska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: Osoby dorosłe i młodzi dorośli od 18 roku życia, pary.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia par
 • Targówek - Borzymowska
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Anna Mioduszewska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: młodych dorosłych, dzieci i młodzież od 9 do 25 r.ż.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Bolkowska
 • Targówek - Wallenroda
 • Wilanów - Wiertnicza
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Małgorzata Hordejuk

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Psychodynamiczny
 • Systemowy
Przyjmuje: Osoby dorosłe, młodzież i dzieci od 6 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia par, Terapia rodzin
 • Wilanów - Wiertnicza
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Monika Strzelecka

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Psychodynamiczny
Przyjmuje: Osoby dorosłe, młodzież i dzieci od 6 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Powstańców Śląskich
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Aleksandra Obermann-Wyczółkowska

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta, Terapeuta uzależnień

Nurt:
 • Psychodynamiczny
 • Systemowy
Przyjmuje: Osoby dorosłe, dzieci i młodzież od 14 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia par, Terapia rodzin, Terapia uzależnień, Terapia DDA i DDD
 • Włochy - Mikołajska
Pokaż więcej

Karolina Dalecka

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Humanistyczny
 • TSR - Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach
Przyjmuje: Osoby dorosłe, młodzież od 16 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Targówek - Borzymowska
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Ewa Włodarczyk

Psycholog, Psychoterapeuta, Psychodietetyk

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: Osoby dorosłe ( od 18 r.ż )
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Bolkowska
 • Targówek - Wallenroda
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Janka Hniedziewicz

Psycholog, Psychoterapeuta

Nurt:
 • Humanistyczny
 • Integracyjny
Przyjmuje: Osoby dorosłe i młodych dorosłych od 18 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Targówek - Borzymowska
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Agnieszka Kalista

Psycholog, Psycholog dzieci i młodzieży

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: Dzieci i młodzież od 0 do 18 r.ż oraz ich rodziców
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna
 • Bemowo - Powstańców Śląskich
 • Targówek - Borzymowska
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Jolanta Lula

Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta uzależnień

Nurt:
 • Poznawczo-behawioralny
Przyjmuje: Osoby dorosłe i młodzież od 18 roku życia.
Rodzaj terapii: Terapia indywidualna, Terapia uzależnień, Terapia DDA i DDD
 • Wilanów - Wiertnicza
 • Poradnia Online
Pokaż więcej

Psychoterapeuta Warszawa - CoTam?

Psychoterapeuta Warszawa - CoTam?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !

Poradnia CO tam? to skuteczna psychoterapia dla osób w każdym wieku. Dzięki znakomitej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów pomagamy skutecznie. Obdarzamy naszych pacjentów ogromną dozą zrozumienia, empatii i szacunku dla trudności, z jakimi się mierzą.

Pomożemy w doborze najlepszego specjalisty.

+48 22 256 24 74

Możesz również umówić samodzielnie wizytę w gabinecie, do twojej dyspozycji są aż 5 placówek w Warszawie,  lub sesję online.

Nasze inne usługi:

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Nie masz pewności, którego specjalistę wybrać? Potrzebujesz dogodnego terminu? Skontaktuj się z nami, a nasza recepcja z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta oraz ustali najdogodniejszy termin spotkania.

  Chcę skorzystać z usług Placówki COtam?


  Preferowany rodzaj kontaktu


  Test