Jestem Psychoterapeutą w trakcie szkolenia oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).
Studiowałem psychologię na Uniwersytecie im Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach 5 letnich studiów magisterskich. Mam doświadczenie kilkunastu lat własnej działalności biznesowej.
Ukończyłem dwa lata szkoły psychoterapii poznawczo behawioralnej CBT-EDU w Warszawie, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Program szkoły jest dostosowany do standardów szkolenia European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), uwzględnia także założenia Ministerstwa Zdrowia (MZ) dotyczące specjalizacji w psychoterapii. Odbyłem szkolenie z Treningu umięjętności społecznych w Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie podczas stażu na oddziale nerwic i zaburzeń odżywiania, gdzie prowadziłem grupowe zajęcia psychoterapeutyczne. Podczas prowadzonej terapii skupiam się na zrozumieniu przez pacjenta relacji miedzy myśleniem, zachowaniem, przekonaniami a konsekwencjami swoich działań. Terapia poznawczo-behawioralna daje nadzieję na zmianę utrwalonych, niekorzystnych dla pacjenta wzorców zachowań i wprowadza funkcjonalne, adaptacyjne schematy, poprawiając jakość życia człowieka. Ważne jest dla mnie rozwijanie samoświadomości i kompetencji społecznych, które zwiększają skuteczność terapii i poprawiają komfort codziennego życia.
W pracy bardzo cenię pozytywną i empatyczną relację. Ważna jest dla mnie możliwość wspólnego przeżywania trudności pacjenta i poszukiwania dróg wyjścia z kryzysowych sytuacji. Wykorzystuję skuteczne, skoncentrowane na rozwiązaniu techniki poznawczo-behawioralne o najlepiej udokumentowanych metodologicznie efektach.
Uważam pacjenta za eksperta odnośnie swoich objawów i moim celem jest wyposażenie go w narzędzia pomagające mu samodzielnie radzić sobie z trudnościami życiowymi.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
trudności w relacjach
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
OCD (nerwica natręctw)
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
hipochondria
anoreksja
bulimia
autoagresja
myśli samobójcze
alkoholizm
napady paniki
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej