Terapia uzależnień i współuzależnienia

Terapia uzależnień

W życiu każdego człowieka zdarzają się chwile załamania, zwątpienia czy słabości. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie. Ludzie zaczynają więc sięgać po dodatkowe bodźce, które mają poprawić ich samopoczucie lub pomóc uporać się z nieoczekiwanymi problemami.

Często ucieczką przed trudnościami stają się uzależnienia, głównie nadmierne spożywanie substancji psychoaktywnych i alkoholu. W takiej sytuacji niezbędna okaże się pomoc naszych specjalistów oraz podjęcie terapii uzależnień. Każde uzależnienie to trudna do wyleczenia, wyniszczająca choroba. Dzięki terapii uzależnień możesz jednak zatrzymać jej destrukcyjne żniwo i rozpocząć proces zdrowienia.

Cele i korzyści terapii uzależnień:

Terapia uzależnień prowadzona przez lekarzy z Poradni Co tam? skierowana jest do osób uzależnionych od:

 • narkotyków

 • alkoholu

 • leków

 • Internetu

 • hazardu

oraz tych, którzy zauważyli u siebie niepokojące zachowania na tle uzależnień. Nasi specjaliści pomagają pacjentom przede wszystkim w rozwiązaniu dotykających ich problemów. W efekcie terapia pozwala im na uporanie się z trudnym nałogiem.

Ważne: ośrodek psychoterapii CO Tam? nie prowadzi terapii zamkniętej i nie zapewnia detoksu (czyli odtrucia organizmu po okresie długiego spożywania substancji). Nasi terapeuci mogą jednak wskazać miejsce, w którym chory może przeprowadzić bezpieczny detoks. Twój bliski nadużywa alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychoaktywnych? Przed rozpoczęciem terapii chce przeprowadzić gruntowny detoks? Skontaktuj się z nami. Porozmawiamy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Dla kogo terapia uzależnień?

Rozpoczęcie terapii uzależnień okaże się zasadne, jeśli:

 • przez nałóg straciłeś kontrolę nad swoim życiem,
 • coraz częściej odczuwasz wstyd z powodu nadużywania substancji,
 • z powodu substancji zaniedbujesz rodzinę, pracę i obowiązki,
 • rezygnujesz z ulubionych aktywności na rzecz picia lub innej aktywności powodującej nałóg,
 • nie możesz się doczekać momentu, kiedy będziesz mógł sięgnąć po alkohol, marihuanę lub inną substancję,
 • czujesz, że substancja stała się dla Ciebie „lekiem na smutki”,
 • chcesz wyzdrowieć i rozpocząć radosne, satysfakcjonujące życie.

Terapia współuzależnienia

Uzależnienie jest chorobą, która dotyka nie tylko samego uzależnionego, ale również całą rodzinę. Właśnie dlatego kluczowym czynnikiem w procesie zdrowienia jest postawa najbliższych.

Aby wesprzeć osobę uzależnioną i zwiększyć jej szanse na powrót do zdrowia, zaleca się również rozpoczęcie terapii przez osoby współuzależnione. Najczęściej są to członkowie rodziny: mąż, żona, dzieci oraz osoby, pozostające z uzależnionym w związku partnerskim.

Dla kogo terapia współuzależnienia?

Terapię współuzależnienia powinny rozpocząć osoby, które:

 • cierpią z powodu uzależnienia małżonka, partnera lub rodzica,
 • pozostają w bliskich relacjach z osobą uzależnioną,
 • chcą wesprzeć małżonka, partnera lub inną bliską osobę w procesie zdrowienia,
 • chcą lepiej zrozumieć mechanizmy, rządzące uzależnieniem i współuzależnieniem,
 • mają tendencje do związków z osobami uzależnionymi,
 • czują, że poświęciły swoje życie, potrzeby i marzenia na rzecz osoby uzależnionej,
 • chcą odzyskać własne życie i przestać żyć życiem osoby uzależnionej.

Pamiętaj, terapia współuzależnienia nie sprawi, Twój mąż, ojciec, partnerka pozbędzie się alkoholizmu i przestanie pić. Profesjonalna pomoc terapeuty zapewni Ci jednak nieocenione wsparcie w codziennych sytuacjach, nauczy zdrowych reakcji i pomoże wyznaczać granice.

Psychoterapia CO Tam? – skutecznie pomagamy uzależnionym i współuzależnionym

Zmagasz się z nałogiem? Jesteś współuzależniony? W ośrodku psychoterapii CO Tam? otrzymasz fachową pomoc (w przypadku alkoholizmu i innych uzależnień), wsparcie i zrozumienie. Od wielu lat skutecznie pomagamy osobom DDA, uzależnionym od hazardu, seksu i Internetu. Prowadzimy grupowe terapie uzależnień i konsultacje dla osób używających substancji w sposób ryzykowny. Organizujemy warsztaty dla osób współuzależnionych i warsztaty dla osób po leczeniu uzależnień.

Współpracujemy ze znakomitymi ośrodkami leczenia uzależnień, które specjalizują się w detoksach i leczeniu zamkniętym. Jeśli pacjent wymaga leczenia, którego nie może zapewnić nasz ośrodek terapii uzależnień, z powodzeniem skierujemy go do zaprzyjaźnionej, sprawdzonej placówki.

Decyzja o rozpoczęciu leczenia w ośrodku uzależnień CO Tam nie powinna być powodem do wstydu. Troska o siebie to przejaw dojrzałości i odpowiedzialności. Konsultacja w Poradni CO Tam? to pierwszy krok w procesie zdrowienia. To najlepszy prezent, jaki możesz podarować nie tylko samemu sobie, ale również swoim bliskim.

Terapia uzależnień i współuzależnienia Warszawa

 • BEMOWO – Nasi terapeuci i psycholodzy przyjmują w dzielnicy Bemowo, znajdującej się przy ul Bolkowskiej 8/5, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu w pobliżu urzędu miasta Bemowo. Wygodny dojazd z dzielnicy Bielany przez ulicę Powstańców Śląskich, Żoliborz drogą S8, z kierunku Wola i Stare Babice jadąc ulicą Górczewską.
 • TARGÓWEK – terapia uzależnień i współuzależnień odbywa się przy ul. Borzymowskiej 19. Łatwy i szybki dojazd z dzielnic: Białołęka, Praga Północ, Praga Południe, oraz Rembertów.
 • WILANÓW – nasza poradnia znajduje się przy ulicy Wiertniczej 118. Tylko 5 minut jazdy samochodem od Miasteczka Wilanów. Dogodny dojazd z dzielnic: Mokotów, Ursynów, oraz miejscowości Piaseczno i Konstnacin-Jeziorna.
 • WŁOCHY – nasi terapeuci uzależnień i współuzależnień przyjmują przy ulicy Mikołajskiej 18, dojazd bezpośrednio od Alei Jerozolimskich. Z Ochoty i Mokotowa dojedziesz ulicą Łopuszańską. Z dzielnicy Ursus dotrzesz do Nas ulicą Ryżową.

Nasi specjaliści

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.