Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę
Bemowo - Powstańców Śląskich
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj
Bemowo - Bolkowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj
Białołęka - Kościeszów
ul. Kościeszów 4 lok. LU B14
Nawiguj
Targówek Borzymowska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj
Targówek - Wallenroda
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj
Wilanów - Wiertnicza
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj
Włochy - Mikołajska
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj
Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Psychiatra Dziecięcy

Jeśli niepokoją cię dziwne zachowania dziecka, nasilone objawy somatyczne które nie znajdują potwierdzenia w badaniach lekarskich czy podejrzewasz że doświadcza problemów psychicznych to niezwłocznie należy skonsultować to z specjalistą psychiatrą dziecięcym. Konsultacja może rozwiać wątpliwości lub potwierdzić obawy rodziców. Im szybsza pomoc tym skuteczniej i krócej trwa leczenie.

Psychiatra Dziecięcy Warszawa

Psychiatra Dziecięcy w poradni Co Tam? w mieście Warszawa to zespół specjalistów profesjonalistów którzy ukończyli prestiżowe uczelnie medyczne i stale poszerzają swoją wiedzę poprzez szkolenia i warsztaty naukowe tak aby zawsze móc zaoferować małym pacjentom możliwie najbardziej profesjonalną pomoc w stawianiu dokładnych diagnoz i przepisywania skutecznego planu leczenia.

ZADZWOŃ LUB UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Bemowo    : tel +48 698 115 005  Umów Wizytę  | Poznaj Zespół  Targówek   : tel +48 573 050 052 | Umów Wizytę  | Poznaj Zespół 

Kto to jest psychiatra dziecięcy

Psychiatra Dziecięcy to Lekarz specjalista który ukończył 5 letnie studia medyczne z specjalizacją w leczeniu psychiatrycznym dzieci i młodzieży. W odróżnieniu od psychiatry dla dorosłych specjalizuje się wyłącznie w dzieciach w szerokim zakresie począwszy od diagnozowania występujących chorób i zaburzeń rozwojowych, przepisywanych dawkach leków, a także praktycznego doświaczenia w pracy z dziećmi. W razie potrzeby rówież może skierować do psychologa dziecięcego celem odbycia psychoterapii.

Psychiarzy dziecięcy jako lekarze mają możliwość wystawiania recept i zwolnień lekarskich, nie mogą za to prowadzić psychoterapii. Uprawnienia do prowadzenia psychoterapii tak jak psycholog mogą nabyć jeśli ukończą szkołę psychoterapeutyczną.

Kiedy zgłosić się z dzieckiem do psychiatry dziecięcego

Jakie objawy powinny być przesłanką, do odwiedzenia gabinetu dziecięcego psychiatry? Jako rodzic sami widzimy i odczuwamy kiedy nasze dziecko zachowuje się inaczej niż zwykle, wszelkie nieprawidłowe zachowania, niepokojące objawy lub wątpliwości można skonsultować z psychiatrą lub psychologiem dziecięcym która rozwieje lub potwierdzi obawy rodziców.

Warto odwiedzić gabinet dziecięcego psychiatry, jeśli Twoje dziecko:

 • stało się nerwowe, nadpobudliwe i agresywne;
 • izoluje się od rówieśników i członków rodziny, a ulubione aktywności przestały być dla niego źródłem radości;
 • przeżyło trudne, traumatyczne doświadczenie — rozwód rodziców, śmierć lub utratę bliskiej osoby, przeprowadzkę do innego miasta;
 • odczuwa lęki, boi się samo spać i regularnie budzi się w nocy z płaczem;
 • moczy się w nocy;
 • przeżywa ataki histerii i paniki;
 • nie chce chodzić do szkoły, nie podając przy tym żadnego konkretnego powodu swojej decyzji;
 • narzeka na fizyczne dolegliwości — zmęczenie, bóle głowy, bóle brzucha, zawroty głowy, a badania diagnostyczne wykluczyły jakiekolwiek schorzenia fizyczne;
 • okalecza się,
 • nie chce jeść, a w ostatnim czasie znacząco straciło na wadze,
 • słyszy głosy, których nie słyszą inni.

Do psychiatry może skierować dziecko również lekarz pierwszego kontaktu.

Dzieci — wyjątkowi pacjenci

Dzieci i młodzież mają z reguły zdecydowanie większą trudność w samoobserwacji niż my — dorośli. Właśnie dlatego tak ważne jest, abyśmy umieli dostrzec nawet niewielkie zmiany w ich zachowaniu. Zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne niż przeoczyć subtelne sygnały wysyłane przez młodego członka rodziny. Precyzyjna diagnoza wykonana we wczesnej fazie choroby pomoże zapobiec rozwojowi poważniejszej dolegliwości. Pomoc psychiatry dla dzieci, odpowiednio dobrane leki i wsparcie ze strony najbliższy pomogą maluchowi odzyskać wiarę w siebie, uśmiech i pogodne dzieciństwo.

Co leczy psychiatra dziecięcy

Psychiatra dziecięcy oferuje pełny zakres pomocy:

– Ogólne zaburzenia emocjonalne

– ADHD, Zespół Nadpobuliwości Psychoruchowej

– Autyzm

– Zespół Aspergera

– Lęki, Nerwice, Depresja

– Zaburzenia Pamięci

– Zaburzenia Zachowania

– Zaburzenia Snu

– Uzależnienia

– Zaburzenia Odżywania ( Bulimia, Anoreksja )

Zadaniem każdego psychiatry dziecięcego jest precyzyjne zdiagnozowanie występujących problemów, określenie celów skutecznego leczenia zarówno krótkoterminowego jak i długoterminowego, wszystko to zawsze w oparciu o bezpieczeństwo małego pacjenta. Każde pierwsze badanie jest poprzedzone pełną konsultacją gdzie psychiatra będzie zadawał wiele pytań celem postawienia możliwie jak najbardziej precyzyjnej diagnozy. Dopiero dogłębne zrozumienie przyczyn wystepowania problemu może dać odpowiednio skuteczny plan leczenia.

Psychiatra dziecięcy przyjmuje dzieci i młodzież w poradni Co Tam Warszawa każdym tygodniu roboczym po uprzednim zapisie, w każdej placówce przyjmuje również Psychiatra dla dorosłych

Psychiatra Dziecięcy Targówek

 • Kaja Strojnowska – psychiatra dziecięcy i psychoterapeuta w nurcie poznawczo-behawioralnym

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Nie masz pewności, którego specjalistę wybrać? Potrzebujesz dogodnego terminu? Skontaktuj się z nami, a nasza recepcja z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta oraz ustali najdogodniejszy termin spotkania.

  Chcę skorzystać z usług Placówki COtam?


  Preferowany rodzaj kontaktu


  Test