Zespół specjalistów

Marta Świerzbin
Dietetyk

Przyjmuje: Osoby dorosłe, młodzież i dzieci od pierwszych dni życia.
Prowadzi: Porady dietetyczne i edukacyjne z zakresu żywienia rodzin, w tym dzieci i młodzieży.
Rodzaj terapii:
Znajomość języków:
Umów wizytę w wybranym gabinecie:

Targówek

Borzymowska 21 573 050 052 Rezerwacja

O mnie

Pomagam przejść rodzinie przez proces zmiany nawyków żywieniowych z uwzględnieniem potrzeb każdego członka rodziny. Podczas pracy w gabinecie skupiam się na tym, aby spotkania przy stole stały się elementem łączącym i silnym spoiwem rodziny. Tak, aby dzieci i młodzież nie odczuwały nadmiernej presji związanej z ,,bycia na diecie’ oraz nie wchodziły w błędne koło odchudzania, które mogą doprowadzić do nieprawidłowych relacji z jedzeniem takich jak kompulsywne objadania się oraz niebezpiecznych zaburzeń odżywiania takich jak ortoreksja, anoreksja, bulimia.

Moją misją, jest aby dietetycy wspierali rodziny w procesie zmiany nawyków, żywieniowych bez szkody dla dzieci i młodzieży.

Marzę o tym, aby zatrzymać rosnący trend ,, nieetycznych biznesów dietetycznych” które działają ze szkodą dla rodzin i wpędzają dzieci i młodzież w zaburzone relacje z jedzeniem, błędne koło odchudzania oraz poważnych chorób psychicznych takich jak bulimia i anoreksja.

świadczę usługi takie jak:

 • rozszerzanie diety niemowląt i edukacja żywieniowa rodziców, jak mądrze i racjonalnie nauczyć dzieci jeść i budować prawidłowe relacje z jedzeniem, aby jedzenie było rozładowaniem napięcia emocjonalnego

 • wsparcie w rozszerzeniu diety niejadków z elementami terapii karmienia

( 2-5 lat oraz starszych dzieci )

 • wsparcie w redukcji nadmiernej masy ciała i insulinoopronośći u dzieci i młodzieży. Racjonalne odchudzanie i budowanie prawidłowej relacji z jedzeniem oraz akceptacji i szacunku do własnej cielesności u dorastających dzieci/ młodzieży.

Na specjalne życzenie pacjentów/ rodzin komponuje indywidualne programy żywieniowe, natomiast moją misją jest nauczyć Państwa prawidłowo odżywiać siebie i rodzinę bez diety, dlatego wykupienie diety nie jest NIEZBĘDNE do współpracy.

Częstotliwość spotkań w pierwszym miesiącu 3-4 razy,aby jasno i konkretnie ustalić cel pracy oraz wzmocnić motywację wewnętrzną do zmiany, w kolejnych miesiącach 1- 2 razy w miesiącu do wypracowania wspólnego celu.

Zakres leczenia

Testy psychologiczne

Doświadczenie

Edukacja

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 • Magister (Mgr)Dietetyka

Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego

 • Licencjat (Lic.)Zdrowie publiczne spec. odnowa biologiczna z dietetyką

Aktywność i stowarzyszenia

 • Działalność w Kole Naukowym Dietetyków prowadzenie konsultacji dietetycznych oraz działanie na rzecz promocji zdrowych nawyków żywieniowych.

Doświadczenie zawodowe

2014-2018

,,Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy’’

 • Organizatorzy programu: Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, Fundacja Nutricia, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
 • Specjalistyczne szkolenia oraz staż zawodowy z zakresu dietetyki pediatrycznej (0-6 lat) oraz nabycie kompetencji edukatorki żywieniowej. Wdrażając program edukacyjny w żłobkach, przedszkolach oraz współpracując z rodzinami.
 • Współautorka poradnika o żywieniu dzieci w placówkach.
 • Była liderka regionu mazowieckiego i koordynatorka projektu, która odpowiadała za rozwój zawodowy dietetyków dziecięcych poprzez organizację szkoleń z zakresu wspierania rodzin i placówek w wdrażaniu zmian, współpracę z instytucjami publicznymi oraz partnerami programu.

2017-2019

,Po-zdro!’’

Fundacja Medicover, Warszawa

dietetyk dzieci i młodzieży ( 7-18 lat)

 • Członek interdyscyplinarnego zespołu specjalistów w ogólnopolskim programie porofilaktyki cukrzycy i chorób cywilizacyjnych. W ramach programu przez dwa lata wspierałam i towarzyszyłam rodzinom w procesie zmiany nawyków żywieniowych.

2018-2020

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, Instytutu Żywności i Żywienia/ obecnie działającym przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

 • Specjalistka Centrum Dietetycznego Online, prowadząca specjalistyczne konsultacje online oraz konsultacje rodzinne finansowane z środków publicznych.

2021- autorka #nauka_ze_smakiem atrakcyjnych narzędzi dla specjalistów dietetyki, edukacji żywieniowej i terapii karmienia oraz współpraca i integracja specjalistów w podcaście ,,Poznajmy się bliżej!’.

Media

Odpowiedzi na pytania

odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów.

Martwisz się swoim zdrowiem?

Nasz personel i specjaliści są do Twojej dyspozycji, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Doradzimy i podpowiemy jakiego psychologa wybrać. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Kontakt

Blog

Psycholog Dziecięcy

Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]

czytaj więcej

Nasi specjaliści

z poradni Targówek

Anna Chrzanowska

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Serafyma Chuhunova

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Monika Słomka

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Olga Drzewiecka-Panak

Psycholog, Trener Umiejętności Społecznych

sprawdź

Dr Żaneta Ptak-Kostecka

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Marta Świerzbin

Dietetyk

sprawdź

Anna Tesman

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Dorota Sokołowska (Walasek)

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Monika Orzełowska

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Emilia Soroka

Psycholog, Terapeuta

sprawdź

Karolina Jóźwik

Psycholog dzieci i młodzieży

sprawdź

Adrianna Warchoł-Dobrzyńska

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Antonina Babiy

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Karolina Zyśk

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Justyna Urynek

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Rafał Misztal

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Jolanta Studentkowska

Psycholog, Psychoterapeuta

sprawdź

Marcin Zarzycki

Lekarz Psychiatra w trakcie specjalizacji

sprawdź

Anna Świątkowska

Psycholog dzieci i młodzieży, Neuropsycholog

sprawdź