Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę
Bemowo 1
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj
Bemowo 2
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj
Białołęka
ul. Kościeszów 4 lok. LU B14
Nawiguj
Targówek
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj
Targówek Zacisze
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj
Wilanów
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj
Włochy
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj
Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Psychoterapia Integracyjna

Psychoterapia pozwala ludziom uporać się z wieloma problemami i zaburzeniami psychicznymi. Polecana jest osobom, które cierpią i pragną coś zmienić w swoim życiu – rozprawić się z przeszłością, uporządkować swoje życie i zawalczyć o lepszą przyszłość. To wszystko jest możliwe dzięki pracy podejmowanej podczas psychoterapii. Stosowane są różne nurty i podejścia.

Terapia integracyjna jest ich połączeniem, bo podchodzi do problemów pacjentów w sposób złożony i kompleksowy. Czym jest, na czym polega i komu może pomóc psychoterapia integracyjna? Czytaj dalej !

Data publikacji: 03.06.2021
Data aktualizacji: 26.09.2023
Czas czytania: 6
Psychoterapia Integracyjna

Czym jest terapia integracyjna?

Czym jest terapia integracyjna?

Psychoterapia i integracja to pojęcie, który pojawia się już od lat 80. XX wieku. Psychoterapia integracyjna to nic innego jak różnorodne podejścia i formy psychoterapii. Łączą one teorie i techniki z innych istniejących nurtów psychoterapii.

Tego typu terapia staje się coraz bardziej popularna, głównie przez szerzący się pogląd, że nie da się rozwiązać wszystkich problemów w sposób trwały i kompleksowy wtedy, gdy stosuje się tylko jeden nurt psychoterapii – należy stosować różnorodne techniki i podejścia, by móc pomóc pacjentowi.

W końcu każdy problem jest inny – różnią się od siebie też nurty psychoterapii. Dlatego ideą terapii integracyjnej jest swoboda doboru odpowiednich technik, by dobrać takie metody, które pozwolą na uporanie się z problemami.

Na czym polega terapia integracyjna?

Na czym polega terapia integracyjna?

Główną ideą terapii integracyjnej jest ogromna swoboda – doboru nurtów, metod, technik i sposobów terapii, a także jej częstotliwości, czasu czy liczby sesji. To wszystko pozwala na bardzo indywidualne podejście do konkretnego problemu danego pacjenta. To wymaga ogromnej wiedzy od psychoterapeuty, który musi się orientować w wielu różnych nurtach psychoterapii i technikach pracy, ale przynosi bardzo zadowalające rezultaty.

W przypadku terapii integracyjnej można mówić o kilku głównych podejściach łączenia psychoterapii:

 • Eklektycznej – tutaj poszukuje się najlepszych sposobów na poradzenie sobie z problemem i na wyborze rozmaitych technik z różnych szkół

 • Integracji przez czynniki wspólne – tutaj poszukiwane są różne elementy, z których terapeuta wybiera te składniki, które najlepiej mogą pomóc pacjentowi.

 • Integracji teoretycznej – dochodzi do syntezy kilku (co najmniej dwóch) nurtów, by dokonać udoskonalenia konkretnego podejścia

 • Asymilatywnej – tutaj także dochodzi do połączenia różnych nurtów, ale nie jest to połączenie pełne i na równych warunkach – jeden z nurtów zawsze będzie tym dominującym.

Za każdym razem terapeuta działa w sposób, który ma na celu jak najlepszą pomoc pacjentowi i wybiera techniki i podejścia zgodnie z indywidualnymi przesłankami.

Dla kogo jest terapia integracyjna?

Tak naprawdę każdy może skorzystać na terapii integracyjnej, bo to terapia, która nastawiona jest na pomoc pacjentom z problemami w sposób wysoce zindywidualizowany. Nie ma dwóch takich samych przypadków, bo nie ma dwóch takich samych osób – dlatego za każdym razem psychoterapia musi opierać się na innych częściach składowych i czerpać z wielu nurtów, by być skuteczną – taka idea przyświeca łączeniu nurtów.

Dlatego z powodzeniem mogą skorzystać z niej osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne, zaburzenia osobowości, mające problem z uzależnieniem, z relacjami z innymi ludźmi i w wielu innych problemach – psychoterapia integracyjna nikogo nie wyklucza.

Terapia integracyjna w Warszawie

Psychoterapia integracyjna pozwala na bardzo elastyczne i indywidualne podejście do konkretnych problemów w oparciu o specyficzne dla danego człowieka przesłanki i okoliczności. Terapeuta, który pracuje w nurcie terapii integracyjnej, czyli tak naprawdę czerpie z wielu nurtów, dlatego musi cechować się ogromną wiedzą i elastycznością w podejściu.

Jeśli czujesz, że takie podejście będzie dla Ciebie czymś właściwym, zaciekawiły Cię metody pracy i idea, która stoi za terapią integracyjną – skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o psychoterapia warszawa integracyjna.

Terapia integracyjna online

Terapia integracyjna online

Terapia integracyjna zakłada pełną elastyczność i podejście niezwykle indywidualne do każdego przypadku. Terapia integracyjna online zgodna jest więc z duchem różnorodności i elastycznego podejścia.

Pacjent może pracować z terapeutą online tak długo jak będzie tego potrzebował, jeśli poczuje się już pewniej, zawsze może spotkać się z nim w gabinecie. Jest to miejsce które jest azylem spokoju i wyciszenia. Miejsce w którym każdy czuje się bezpiecznie, co pozwala się otworzyć i swobodniej rozmawiać o swoich problemach czy wszelkich kwestiach, które chciałby poruszyć. Podejście psychoterapeuty się nie zmienia – inny jest tylko kanał komunikacji. Nowe technologie są baPsychoterapeuta integracyjnyrdzo pomocne – za ich pośrednictwem możesz zadbać o siebie z naszą pomocą.

Psychoterapeuta integracyjny

 

Psychoterapeuta integracyjny, zgodnie z swoją sztuką psychoterapii, problemów jakie zgłasza pacjent, jego obecnej sytuacji życiowej – dobiera odpowiednie narzędzia które dla indywidualnego przypadku będą skuteczne. Elastyczność formy w jakiej prowadzi psychoterapię psychoterapeuta integracyjny, pozwala mu dobierać narzędzia z wielu nurtów terapeutycznych, kierując się skutecznością opartą na badaniach klinicznych.  Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy – psychoterapeuta warszawa w nurcie integracyjnym

 

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na stronie internetowej Psychoterapiacotam.pl, przykładamy wagę do udostępniania jedynie sprawdzonych, rzetelnych informacji dotyczących objawów i profilaktyki chorób, ponieważ jesteśmy przekonani, że rozwijanie świadomości i wiedzy w tej dziedzinie wspomoże długotrwałe utrzymanie zdrowia. Należy jednak zwrócić uwagę, że ten artykuł nie jest poradą lekarską i nie może zastąpić diagnostyki ani konsultacji z lekarzem lub specjalistą psychologiem psychoterapeutą.

Nie wiesz czy nurt Integracyjny jest rozwiązaniem na Twoje problemy?

Nie wiesz czy nurt Integracyjny jest rozwiązaniem na Twoje problemy?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI !

Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów. Nasze poradnie to miejsca z domową atmosferą. Oferujemy pełny zakres wsparcia dla Ciebie i twoich bliskich.

Pomożemy w doborze najlepszego specjalisty.

+48 698 115 005

Dyskretnie i komfortowo odbędziesz wizytę stacjonarnie w gabinecie – zapraszamy do jednej z naszych sieci placówek w Warszawie.

Nie masz czasu na dojazdy ? Umów wizytę online ! Jeśli będziesz chciał, zawsze możesz spotkać się później z specjalistą w gabinecie.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Nie masz pewności, którego specjalistę wybrać? Potrzebujesz dogodnego terminu? Skontaktuj się z nami, a nasza recepcja z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta oraz ustali najdogodniejszy termin spotkania.

  Chcę skorzystać z usług Placówki COtam?


  Preferowany rodzaj kontaktu


  Test