Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach studiów realizowałam specjalności z psychologii klinicznej dziecka i rodziny oraz neuropsychologii klinicznej. Obecnie jestem w trakcie realizacji czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym i psychodynamicznym, który posiada atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując na dziecięcym oddziale neurologiczno-rehabilitacyjnym w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu. Na co dzień pracuję również w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży gdzie zajmuję się diagnozą oraz wsparciem psychologicznym.
W codziennej pracy czerpię z nurtów systemowego oraz psychodynamicznego, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć szeroki kontekst zgłaszanych trudności. W indywidualnej pracy z dziećmi i młodzieżą, ważne jest dla mnie całościowe spojrzenie na pacjenta. Pozwala ono dostrzec doświadczane trudności w szerszym kontekście rodzinnym, środowiskowym i kulturowym. Ważna jest dla mnie stała współpraca z rodzicami, opiekunami i najbliższą rodziną wspieranej osoby.
W mojej pracy każdego pacjenta traktuję z szacunkiem i zrozumieniem, dodatkowo budując z nim i jego rodziną relację opartą na zaufaniu. Wspieram w poszukiwaniu rozwiązań mających na celu poprawę komunikacji i relacji. W kontakcie indywidualnym, ważne jest dla mnie budowanie relacji opartej na zaanagażowaniu, szacunku i uważności. Dopasowuję metody pracy i tempo zmian do aktualnego etapu rozwoju dziecka, jednocześnie zapewniając bezpieczną przestrzeń na wyrażanie siebie i dzielenie się tym, co ważne. Dużą rolę odgrywa dla mnie poprawa komfortu funkcjonowania pacjentów poprzez pielęgnowanie posiadanych przez nich zasobów.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia emocjonalne
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
fobia szkolna
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
zaburzenia opozycyjno-buntownicze
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
mutyzm
hipochondria
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
nieśmiałość
napady paniki
dotknięcie przemocą
trudności wychowawcze – konsultacje dla rodziców
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej