Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w ramach studiów realizowałam specjalność z psychologii klinicznej dziecka i rodziny. Odbyłam liczne staże, między innymi roczny staż w Komitecie Ochrony Praw Dziecka i w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci Wydziału Psychologii. Doświadczenie zdobywałam również pracując w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Na co dzień pracuję również w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej, w ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTB). Ponadto regularnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach podnoszących moje kwalifikacje.
Fundamentem mojej pracy jest budowanie bezpiecznej relacji terapeutycznej, w oparciu o empatię, akceptację i szacunek wobec indywidualnych potrzeb klienta_ki. W pracy z dziećmi i młodzieżą ważne jest dla mnie zapewnienie im przyjaznej przestrzeni na wyrażanie swoich uczuć i myśli. Dobór metod terapeutycznych uzależniam od ich wieku i zainteresowań. Wspieram i towarzyszę w sytuacjach kryzysowych.
Szczególnie ważna jest dla mnie ścisła współpraca z rodzicami. Pokazuję rodzicom jak wspierać i optymalizować rozwój dziecka. Dbam o to, by czuli się umocnieni w swojej roli.
Pracuję w oparciu o metody potwierdzone badaniami naukowymi. Cenię sobie pracę w podejściu poznawczo-behawioralnym ze względu na jego ustrukturyzowany charakter, który sprawdza się w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Moją pracę poddaje regularnej superwizji.
Akademia Motywacji i Edukacji
• 4-letni kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej ( w trakcie )
Uniwersytet Warszawski
• Psychologia, Wydział Psychologii UW o Specjalność: psychologia kliniczna dziecka i rodziny
Szkolenia
Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Zielony Latawiec”
• Praca w grupie terapeutycznej z dziećmi ze spektrum autyzmu
• Realizacja programu edukacyjno-terapeutycznego
• Tworzenie planu dydaktyczno-wychowawczego oraz materiałów
dydaktycznych
Komitet Ochrony Praw Dziecka, Warszawa. Komitet Ochrony Praw Dziecka, Warszawa.
Ośrodek Terapeutyczny dla Dzieci Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego
Diagnoza rozwoju dziecka w oparciu o obserwację i testy psychologiczne
PORT – Towarzystwo Nasz Dom
Regularny kontakt z dzieckiem z rodziny zastępczej i jego rodziną
Poradnia Przystań Psychologiczna, Warszawa
Nauczyciel wspomagający podczas Treningu Umiejętności Społecznych
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej