Jestem psychologiem i psychoterapeutą dzieci i młodzieży w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji i Ośrodku ReGeneRacja. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: Psychologia kliniczna dziecka i rodziny). Realizuję autorski projekt doktorski na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
W procesie udzielania pomocy, ważne jest dla mnie uwzględnienie indywidualnych potrzeb pacjenta. Podejmuję starania, aby dobrać optymalne narzędzia pracy, umożliwiające trwałą zmianę. Zwracam szczególną uwagę na cel podejmowanej współpracy.
W pracy integruję dwie ważne dla mnie kwestie: podejście naukowe oraz wrażliwość wobec trudności pacjenta. W podejmowanych przeze mnie oddziaływaniach dbam o uszanowanie podmiotowości i autonomii pacjenta, dbając jednocześnie o ustalony cel pracy. Za kluczowy aspekt pracy z dziećmi i młodzieżą, uważam współpracę z rodzicami/opiekunami. Korzystam przede wszystkim z potwierdzonych naukowo teorii psychologicznych (szczególnie teorii więzi). Bardzo ważną kwestią jest dla mnie wymiar etyczny podejmowanych oddziaływań, dlatego moją pracę poddaję stałej superwizji.
Szczególne znaczenie ma dla mnie relacja oparta na poczuciu bezpieczeństwa, umożliwiająca wspólne pokonywanie trudności. W mojej pracy istotna jest dla mnie postawa akceptacji i otwartości wobec trudnych doświadczeń pacjenta.
Podstawą mojej pracy jest nurt psychodynamiczny, który umożliwia dotarcie do przyczyn doświadczanych trudności. W pracy z dziećmi i młodzieżą bliskie jest mi także podejście systemowe.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
autyzm u dzieci
autyzm u dorosłych
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
ADHD u dorosłych
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
tiki
jąkanie się
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
hipochondria
moczenie się,
anoreksja
bulimia
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej