Jestem psycholożką, socjolożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin i par, organizowanego przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin na Szlaku w Krakowie. Kierownikiem naukowym kursu jest prof. dr hab. n. med. Bogdan de Barbaro. Pięcioletni kurs psychoterapii przygotowuje do certyfikatu psychoterapeuty, uznawanego przez Polskie Towarzystwo Psychoterapeutyczne oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
W swojej pracy integruję dwa podejścia: psychodynamiczne i systemowe, poszerzone o nowe techniki terapeutyczne z zakresu psychoterapii. Poszerzam je o podejście poznawczo-behawioralną, terapię akceptacji i zaangażowania, terapię wspierającą. W zależności od gotowości i potrzeb pacjenta, wykorzystujemy w pracy różne techniki. Pracując z parą lub rodziną, w podejściu systemowym, podchodzę do każdego z pacjentów indywidualnie, szanując ich odrębność i traktując jako oddzielne systemy.
Największą zaletą podejść, w których pracuje jest orientacja na przeszłość i teraźniejszość. Celem rozmowy terapeuty z pacjentem jest uczynienie tego, co nieświadome świadomym. Jest to tak ważne, bo to co nieświadome, ma największy wpływ na nasze życie.
Psychologia to moja droga życiowa. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim uważnością na drugiego człowieka, empatią połączoną z wiedzą. W zależności od zgłaszanych trudności, wspólnie z pacjentem pracujemy m. in. nad zrozumieniem i akceptacją przeszłości, nad emocjami, kontaktem z sobą samym i innymi osobami ważnymi w życiu pacjenta. Poszukujemy wspólnie z pacjentem nowego rozumienia i sposobów na trwałą zmianą funkcjonowania.
Najważniejsza dla mnie jest historia człowieka, jego przeszłość i teraźniejszość. Ciekawi mnie, co ukształtowało osobowość pacjenta, jakie przeżycia były dla niego trudne czy kształtujące. Ważne jest to, co się zaczyna dziać między terapeutą, a pacjentem od pierwszej chwili. W mojej pracy z pacjentem, zwracam szczególną uwagę na poszerzanie świadomości, rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych. Wtedy odzyskujemy wpływ na rzeczy, które dzieją się nie wiadomo dlaczego.
Podczas udzielania pomocy szczególnie zwracam uwagę na budowanie głębokiej relacji terapeutycznej, która daje przestrzeń do tworzenia nici porozumienia na rzecz wprowadzenia zmian. Dobrze ukształtowania relacja daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa, chęć zaangażowania się w swój proces. Zależy mi na tym, aby w trakcie spotkań psychoterapeutycznych pacjent osiągał psychiczną równowagę, odkrywał narzędzia, które pomogą w radzeniu sobie z życiowymi trudnościami.
Regularnie biorę udział w kursach, szkoleniach i konferencjach, rozwijających moje umiejętności psychologiczne i terapeutyczne. Doświadczenie terapeutyczne z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą zdobywałam w wielu instytucjach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
autyzm u dzieci
autyzm u dorosłych
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
ADHD u dorosłych
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
tiki
uzależnienia od substancji psychoaktywnych
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
hipochondria
moczenie się
anoreksja
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
alkoholizm
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą
Fundacja Rozwoju Terapii Rodzin NA SZLAKU w Krakowie – Akredytowany Kurs Psychoterapii
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS w Warszawie – Psychologia, specjalizacja: psychologia kliniczna
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie socjologia, specjalizacja: komunikacja międzykulturowa
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w Warszawie. Praca z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju (spektrum zaburzeń autystycznych).
Centrum Psychologii i Twórczego Rozwoju Spectrum. Praca z osobami z syndromem DDA.
Centrum Wsparcia Centrum Fundacja Itaka. Pomoc psychologiczna osobom w kryzysie.
Fundacja Forani, psycholog Praca z osobami po wypadku i ich rodzinami.
Poradnia „Poza Schematami”. Współprowadzenie warsztatów dla Rodziców Dzieci Autystycznych i ADHD.
Fundacji Dobrze że Jesteś. Praca z pacjentami psychoonkologicznymi w Centrum Onkologicznym w Warszawie.
Turystyka Aktywna Trampus. Praca w roli wychowawcy i psychologa podczas obozów terapeutycznych i rehabilitacyjnych dla dzieci z zaburzeniami intelektualnymi, neurologicznymi i fizycznymi.
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej