Jestem psychologiem, psychoterapeutą, specjalistą psychoterapii uzależnień. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalnością psychoprofilaktyka na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W dalszym kształceniu zawodowym ukończyłam Studium Pomocy Psychologicznej, Studium Terapii Uzależnień ( posiadam certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień), a także czteroletnie szkolenie w zakresie psychoterapii analitycznej w Instytucie Analizy Grupowej “Rasztów”. Szkolenie posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Posiadam 20 letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w różnych placówkach, dzięki czemu miałam możliwości zapoznania się i zmierzenia z różnego rodzaju problemami.
Rozpoczynałam od pracy z dorosłymi osobami z upośledzeniem umysłowym, następnie na wiele lat związałam z psychoterapią osób uzależnionych i ich rodzin. Doskonaliłam swój warsztat terapeutyczny również w Poradni Zdrowia Psychicznego i innych placówkach psychoterapeutycznych, gdzie pracowałam z osobami z trudnościami życiowymi, depresjami, zaburzeniami lękowymi, w kontaktach interpersonalnych oraz cierpiących z powodu szeroko rozumianych problemów emocjonalnych.
Mam doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz warsztatów tematycznych. W pracy z pacjentem korzystam z dorobku różnych nurtów psychoterapii. W psychoterapii stosuję podejście integratywne dostosowując techniki z różnych kierunków psychoterapii do indywidualnego problemu danej osoby.
Psychoterapia jest dla mnie procesem wędrówki umożliwiającym głębsze zrozumienie siebie co umożliwia bardziej dojrzałe i satysfakcjonujące funkcjonowanie w relacjach z ludźmi i pełniejsze wykorzystanie swojego potencjału.
Jest też spotkaniem i relacją pomiędzy psychoterapeutą, a pacjentem. Jest to ważny i wyjątkowy rodzaj współpracy. Dla mnie ważne jest takie prowadzenie dialogu, aby w zwiększać samoświadomość pacjenta, a także towarzyszenie i wspieranie w procesie wprowadzania zmian.
Skupiam się na indywidualnych potrzebach i problemach osoby, która się do mnie zgłasza. Zależy mi aby terapii była najskuteczniejsza, więc staram się dopasować techniki leczenia indywidualnie do pacjenta. Wierzę w potencjał i mocne strony każdego człowieka. Pomagam w rozbudzeniu tych zasobów, aby mógł prowadzić szczęśliwe życie.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
trudności w relacjach z innymi
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
uzależnienia od substancji psychoaktywnych
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
anoreksja
bulimia
konflikty rodzinne
autoagresja
myśli samobójcze
stres
alkoholizm
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą