Jestem absolwentem Uniwersytetu SWPS w Warszawie, na którym uzyskałem tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej i zdrowia. Ukończyłem także studia podyplomowe Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS rekomendowanej przez PTTPB oraz EABCT.
Ważne jest dla mnie, aby zmiana w procesie psychoterapii pacjenta przekładała się na lepsze funkcjonowanie i radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami. Cel ten jest realizowany dzięki współpracy opartej na zaufaniu i akceptacji. Poczucie bezpieczeństwa w relacji z terapeutą jest niezbędnym warunkiem odkrywania siebie i zmiany w upragnionym kierunku.
Kieruję się całościowym podejściem do problemów, co oznacza uwzględnienie kontekstu rozwojowego, obecnej sytuacji życiowej, mechanizmów psychologicznych i wewnętrznych przeżyć pacjenta. Zwracam szczególną uwagę na indywidualne podejście, co umożliwia dostosowanie metod pracy do problemów i potrzeb konkretnej osoby.
W swojej pracy wykorzystuję metody psychoterapii poznawczo – behawioralnej, których skuteczność w rozwiązywaniu problemów psychologicznych jest udowodniona naukowo. Podejście to jest zazwyczaj krótkoterminowe (od kilku do kilkunastu sesji) lub długoterminowe.
Długość procesu psychoterapeutycznego zależy od potrzeb i specyfiki zdiagnozowanych problemów. Zadaniem psychoterapeuty jest wyposażenie pacjenta w wiedzę i umiejętności umożliwiające lepsze radzenie sobie z życiowymi wyzwaniami i czerpanie radości z życia.