Prowadzę terapię osób dorosłych od 2008 r. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego Praga Południe. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczeji Behawioralnej, poddaję moją pracę regularnej superwizji. Mam również kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w zakresie kompetencji psychospołecznych potrzebnych w środowisku pracy.
W psychoterapii ważna jest dla mnie zarówno przyjazna i oparta na zaufaniu relacja terapeutyczna, jak przebiegający w efektywny sposób proces leczenia. Założenia teoretyczne oraz praktyka terapii poznawczo-behawioralnej oparte są na badaniach naukowych (evidence-based), jednak ważną kwestią jest dostosowanie procesu terapeutycznego do indywidualnego problemu i zapotrzebowania pacjenta.
Terapia, poza rozmową, obejmuje również praktyczne ćwiczenia oraz wyznaczane we współpracy z pacjentem zadania wykonywane pomiędzy sesjami. Takie podejście przyspiesza wprowadzanie zmian i osiąganie wymiernych rezultatów oraz osadzenie zmian w życiu pacjenta, co z kolei sprzyja trwałości osiąganych efektów.
Proces terapeutyczny poprzedzony jest diagnozą stanu obecnego oraz wspólnym określeniem celów do osiągnięcia w terapii. Cele mogą obejmować redukcję określonych objawów, poprawę w zakresie wybranych aspektów funkcjonowania danej osoby, jak również odnosić się do całości jej funkcjonowania psychicznego.