Jestem absolwentką Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie biorę udział w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT EDU. Szkoła ta posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Obok psychoterapii fascynuje mnie także neuropsychologia i działanie naszego mózgu – z tego względu na studiach realizowałam specjalność Neuropsychologia kliniczna, uczestniczyłam także w szkoleniach z tego zakresu.
Terapia poznawczo-behawioralna uwzględnia wzajemne oddziaływanie myśli, emocji i zachowań, pozwala na zwiększenie samoświadomości pacjenta, zrozumienie istniejących trudności i wdrażanie korzystnych dla funkcjonowania pacjenta zmian dzięki nabywaniu nowych umiejętności poznawczych oraz behawioralnych. Nurt ten cechuje się udowodnioną naukowo skutecznością.
W pracy wykorzystuję również techniki proponowane przez Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach, która bazuje na zasobach i sprawczości klienta, skupiając się na preferowanej przez klienta przyszłości.
W pracy z pacjentami istotne znaczenie ma dla mnie również autentyczność, akceptacja i empatia. Te właśnie aspekty postrzegam jako kluczowe dla budowania dobrej relacji terapeutycznej, mającej ogromne znaczenie dla efektywności całego procesu.
Doświadczenie zdobywałam między innymi, pracując w Szpitalu Wielospecjalistycznym Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornej. Ukończyłam staż na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, a także rodzicami w ramach telefonu zaufania.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji – zarówno grupowej, jak i indywidualnej. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję w oparciu o Kodeks etyczny Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego PTTPB.