Nazywam się Karolina Żółtek, ukończyłam Uniwersytet SWPS w Warszawie ukierunkowując zdobytą wiedzę na ścieżkę relacji międzyludzkich oraz kliniczną. Aktualnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym z elementami psychodramy w szkole utworzonej przez prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego w Bydgoszczy.
Posiadam I stopień TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach– Centrum Terapii Skoncentrowanej CTSR, Warszawa). Doświadczenie zdobywałam m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach pod okiem dr Łukasza Wrońskiego, Fundacji Synapsis oraz odbyłam staż oraz szkolenie psychoonkologiczne pod przewodnictwem i realizacją psychoonkolog Adrianny Sobol.
Ścieżkę zawodową rozpoczęłam od współpracy w ramach diagnozy osób dorosłych jako psycholog diagnosta w Areszcie Śledczym w Warszawie – Białołęce. Posiadam szereg szkoleń doszkalających w interesującej mnie tematyce. Nieustannie się rozwijam w wybranej ścieżce zawodowej. W pracy psychoteraputycznej posługuje się elementami psychoanalizy, podejścia psychodynamicznego, poznawczo – behawioralnego, humanistyczno – egzystencjalnego, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, terapii skoncentrowanej na emocjach.
Bardzo jest mi blisko do prowadzenia terapii w nurcie roDBT (radykalnie otwarta terapia dialektyczno – behawioralna), która polega na bardzo dużej otwartości, budowaniu trwałej relacji terapeutycznej, wykształcaniu nowych połączeń poznawczych oraz zachowań, które są zgodne z naszymi celami oraz wartościami a w ramach niej posługuję się zarówno współodczuwaniem, jak i bezceremonialną żartobliwością a interpretacje, klaryfikacje i pytania konfrontujące poszerzające nam przestrzeń i granice naszego myślenia są nieodłączną częścią prowadzonych przeze mnie procesów psychoterapeutycznych. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Zapytana o to kim jestem odpowiedziałabym, że jestem człowiekiem, kobietą, osobą o wielu pasjach, dążeniach wielokierunkowych, szukam odpowiedzi, które jeszcze nie istnieją, badaczka życia. Poddaję w zdrową wątpliwość wszystko, co mnie otacza. Odpowiedzi szukam na wielu poziomach zarówno na poziomie intelektualnym jak i emocjonalnym, przeżyciowym, doświadczeniowym i duchowym (w myśl kondycji psychicznej i egzystencjalnej).
Na pierwszej wizycie przede wszystkim można mnie spotkać jako człowieka, któremu zależy na jak najgłębszym, otwartym, empatycznym przyjrzeniu się trudności z jaką Osoba się zgłasza. Pierwsza wizyta służy rozpoznaniu motywacji oraz chęci do pracy tj. w zakresie szeroko rozumianych potrzeb. Czy konieczna jest interwencja psychoterapeutyczna, a jeśli tak to jaka, czy konieczne jest skierowanie do innego specjalisty, czy konieczna jest interwencja kryzysowa na ‚,TU I TERAZ’’. Służy temu, aby bliżej, z perspektywy specjalisty przyjrzeć się zgłaszanej trudności.
Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, zaburzeń depresyjnych oraz kryzysów pre- oraz suicydalnych, DDA, DDD, zaburzeń związanych z nadmierną kontrolą, zaburzeń lękowych. Blisko jest mi do aktów samobójczych, rozpaczy, cierpienia, rozpoznawania i ukierunkowania na nasze zachowania, które nam przeszkadzają w czerpaniu z życia oraz zdobywaniu naszych osobistych szczytów. Cel, dobrostan, ukształtowanie takiego życia jakiego pragniesz, wsparcie w wychodzeniu z Twojej osobistej ciemni lub deficytu, który w sposób negatywny wpływa na życie jest moją misją. Na kolejnych etapach spotkań, które odbywają się minimalnie 1x w tygodniu o stałej porze wyjaśniam na czym polega psychoterapia, jak ją widzę, niezbędne jest omówienie dalszej współpracy oraz zapoznanie się z kontraktem psychoterapeutycznym.
Nastawiona jestem na współprace długoterminowe lub krótkoterminowe interwencje, głównie psychodynamiczne w zależności od potrzeb oraz złożoności zgłaszanej trudności. W procesie jestem nie tylko przewodnikiem, ale też współpracującym partnerem, który ramię w ramię spotyka się ze szczegółami oraz zawiłościami życia prowadząc proces ku zdrowieniu.
Zakres leczenia
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
autyzm u dorosłych
zespół Aspergera
ADHD u dzieci
ADHD u dorosłych
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
schizofrenia
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
hipochondria
moczenie się,
anoreksja
bulimia
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą
Doświadczenie
Edukacja
Ukończona psychologia w specjalności relacji międzyludzkich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, kontynuacja w ramach Szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie integracyjnym z elementami psychodramy w szkole utworzonej przez prof. dr hab. Andrzeja Cechnickiego w Bydgoszczy.
Doświadczenie zawodowe
Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza – szpital psychiatryczny w Tworkach, Pruszków
Areszt Śledczy Warszawa – Białołęka, Psycholog diagnosta – 2 lata
Projekt PFRON, Fundacja Ever w Warszawie 0,5 roku
Ośrodek Psychoterapii Mind-Care, Warszawa Praga 2 lata
Czasem pojawiają się pytania, na które potrzeba natychmiastowej odpowiedzi specjalisty. Nasz personel i terapeuci poradni „Co tam? Psychoterapia bliska Tobie” to doświadczeni praktycy, którzy chętnie wesprą Cię w codziennych wyzwaniach.
Skontaktuj się z nami
Telefonicznie pod numerem: +48698115005
Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Doradzimy i podpowiemy jakiego psychologa wybrać. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi.