Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia ze specjalnością kliniczną, zgłębiłam wiedzę z zakresu Psychologii klinicznej na studiach podyplomowych. Aktualnie kontynuuję naukę w ramach 4 – letniego Kursu Psychoterapii Behawioralno – Poznawczej w Centrum CBT (akredytowanego przez PTTPB) i należę do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Behawioralno – Poznawczej. Staram się aktualizować swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach organizowanych przez profesjonalne poradnie psychoterapeutyczne oraz czytanie literatury naukowej. Swoją pracę poddaję superwizji, by możliwie jak najlepiej pomagać pacjentom.
Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywałam w środowiskach hospicyjnych i szpitalnych, gdzie spotkałam się z cierpieniem, które miało bardzo wiele wymiarów i znaczeń. W rozmowach terapeutycznych skupiałam się na towarzyszeniu emocjonalnym, instrumentalnym wspieraniu pacjentów oraz pomocy w poprawieniu jakości życia ,,tu i teraz” (Hospicjum Archidiecezji Warszawskiej ,,Caritas”, Specjalistyczny Szpital Św. Łukasza w Końskich). W dalszej ścieżce zawodowej miałam możliwość prowadzenia rozmów psychologicznych i treningów umiejętności, które miały na celu, by w jak największym stopniu polepszyć codzienne funkcjonowanie pacjentów z różnymi dolegliwościami natury psychologicznej (Środowiskowy Dom Samopomocy Dzielnicy Bemowo, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).
Pracuję w nurcie behawioralno – poznawczym (CBT), którego skuteczność terapeutyczną potwierdza wiele badań i publikacji naukowych. To podejście terapeutyczne zakłada, że istnieją związki między myślami, emocjami i zachowaniem. Klient w procesie terapeutycznym poznaje przyczyny swoich dolegliwości, ma możliwość identyfikacji i modyfikacji myśli, które powodują cierpienie i kształtowania nowych strategii radzenia sobie z trudnymi emocjami.
W mojej praktyce stawiam na holistyczne podejście do zdrowia psychicznego, co oznacza, że biorę pod uwagę wszystkie aspekty życia klienta, takie jak: relacje, styl życia, wartości i cele. Zależy mi, by psychoterapia jak najlepiej odzwierciedlała potrzeby klienta i w efekcie prowadziła do odzyskania zdrowia i równowagi psychicznej.
Jestem psychoterapeutką, której celem jest zapewnienie pacjentowi poczucia bezpieczeństwa. Zawsze staram się stworzyć otoczenie, w którym klienci czują się swobodnie i mogą otwarcie porozmawiać o życiowych trudnościach i wyzwaniach z którymi się mierzą.
Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie siłę i umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnościami. Moją rolą jest pomóc klientom odkryć te siły i wykorzystać je w procesie leczenia.