Jestem Psychoterapeutą w trakcie szkolenia oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).
Studiowałem psychologię na Uniwersytecie im Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w ramach 5 letnich studiów magisterskich. Mam doświadczenie kilkunastu lat własnej działalności biznesowej.
Ukończyłem dwa lata szkoły psychoterapii poznawczo behawioralnej CBT-EDU w Warszawie, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Program szkoły jest dostosowany do standardów szkolenia European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), uwzględnia także założenia Ministerstwa Zdrowia (MZ) dotyczące specjalizacji w psychoterapii. Odbyłem szkolenie z Treningu umięjętności społecznych w Centrum Terapii i Rozwoju INDYGO w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie podczas stażu na oddziale nerwic i zaburzeń odżywiania, gdzie prowadziłem grupowe zajęcia psychoterapeutyczne. Podczas prowadzonej terapii skupiam się na zrozumieniu przez pacjenta relacji miedzy myśleniem, zachowaniem, przekonaniami a konsekwencjami swoich działań. Terapia poznawczo-behawioralna daje nadzieję na zmianę utrwalonych, niekorzystnych dla pacjenta wzorców zachowań i wprowadza funkcjonalne, adaptacyjne schematy, poprawiając jakość życia człowieka. Ważne jest dla mnie rozwijanie samoświadomości i kompetencji społecznych, które zwiększają skuteczność terapii i poprawiają komfort codziennego życia.
W pracy bardzo cenię pozytywną i empatyczną relację. Ważna jest dla mnie możliwość wspólnego przeżywania trudności pacjenta i poszukiwania dróg wyjścia z kryzysowych sytuacji. Wykorzystuję skuteczne, skoncentrowane na rozwiązaniu techniki poznawczo-behawioralne o najlepiej udokumentowanych metodologicznie efektach.
Uważam pacjenta za eksperta odnośnie swoich objawów i moim celem jest wyposażenie go w narzędzia pomagające mu samodzielnie radzić sobie z trudnościami życiowymi.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
choroba afektywna dwubiegunowa
trudności w relacjach
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
OCD (nerwica natręctw)
uzależnienia behawioralne
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
hipochondria
anoreksja
bulimia
autoagresja
myśli samobójcze
alkoholizm
napady paniki