Ukończyłam Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Menedżerów Kultury na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Kurs Kreatywnego Pisania Instytutu Badań Literackich PAN, a także wiele kursów specjalistycznych z zakresu psychologii, psychoterapii i psychopedagogiki oraz pogranicza psychologii i sztuki. Jestem psychologiem wychowawczym i klinicznym, a także szkoleniowcem edukacyjnym, wykładowcą akademickim oraz menedżerem kultury i artterapeutą.
Przez wiele lat pracowałam z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami – z mózgowym porażeniem dziecięcym, w spektrum autyzmu, z przepukliną oponowo- rdzeniową i różnymi typami niepełnosprawności sprzężonych oraz głębokich jednorodnych. Prowadziłam terapię – zarówno grupową , jak i indywidualną dla i ich rodzin.
Specjalizuję się także w badaniu dojrzałości szkolnej dzieci oraz problemach edukacyjnych. Zajmuję się też doradztwem zawodowym i planowaniem drogi kariery. Współpracowałam również z warszawskimi uczelniami wyższymi realizując tam autorskie programy dotyczące samorealizacji i rozwoju kreatywności.
W pracy najwyższą wartością jest dla mnie drugi człowiek. Jestem skupiona na jego problemie, wrażliwa na wysyłane przez niego sygnały niewerbalne, cechuje mnie wysoki poziom empatii. Pracując z pacjentem /klientem zawsze uwzględniam wyznawany przez niego system wartości.
Uważam, że najważniejsze jest osiągnięcie równowagi i dobrostanu psychicznego, samorealizacja, życie w harmonii z samym sobą i otaczającym światem. Dlatego też staram się pracować na pozytywnych emocjach , mocnych stronach jednostki i jej zasobach indywidualnych.
Jestem również głęboko przekonana o przekonana o profilaktycznej i terapeutycznej roli sztuki w życiu człowieka, dlatego też w mojej pracy wykorzystuje metody rozwijające kreatywność, a także metody z zakresu artterapii.