Jestem psychologiem w trakcie całościowego czteroletniego szkolenia z Psychoterapii w Szkole Psychoterapii Crescentia w nurcie poznawczo-behawioralnym rekomendowanego przez PTTPB (Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej).
Psychologię ukończyłam na Uniwersytecie SWPS. W swojej pracy garściami czerpię także z Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), która moim zdaniem dodaje duszy silnej, ustrukturyzowanej podstawie, jaką jest terapia poznawczo-behawioralna.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam we współpracy z wieloma fundacjami (Fundacja Terapeutyczna, Fundacja Bullerbyn, Sieć przyjaciół Zdrowia Psychicznego, TelefonPogadania, Fundacja Krok po Kroku), pracując w szkole podstawowej jako psycholog oraz w prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym.
Ukończyłam także z licencjat ze Zdrowia Publicznego na WUM, po którym przez kilka lat pracowałam przy Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie z pacjentami przewlekle chorymi towarzysząc im w procesie leczenia.
W pracy ważne jest dla mnie budowanie relacji współpracy opartej na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Czerpię z założeń psychologii pozytywnej, by wykorzystywać posiadane zasoby oraz motywację wewnętrzną. Do klientów podchodzę indywidualnie dostosowując metody pracy. Kocham metafory, to mój znak rozpoznawczy. Wierzę, że dzięki nim możemy uzyskać głębsze zrozumienie analizowanej sytuacji.
Pracując zwracam szczególną uwagę na: emocje, interpretację automatycznych myśli, modyfikację szkodliwych zachowań oraz przede wszystkim szukanie wewnętrznej zgody. W tym ostatnim pomagają mi elementy inspirowane terapią schematów. Uwielbiam autentyczność i do niej staram się zachęcać osoby, z którymi pracuję.
Swoją pracę omawiam z superwizorem CBT i ACT.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku (tylko indywidualnie, nie pracuję z rodzinami w trakcie rozwodu)
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
problemy z koncentracją uwagi
trudności w relacjach z innymi
trudności szkolne
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
OCD (nerwica natręctw)
tiki
kłopoty ze snem
hipochondria
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe