Nasze poradnie
Skontaktuj się z nami
Umów wizytę
Bemowo 1
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 15:00
Powstańców Śląskich 58A
Nawiguj
Bemowo 2
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Bolkowska 2C/5 piętro 3
Nawiguj
Białołęka
ul. Kościeszów 4 lok. LU B14
Nawiguj
Targówek
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
ul. Borzymowska 21
Nawiguj
Targówek Zacisze
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
Sobota od 9:00 do 13:00
Wallenroda 9
Nawiguj
Wilanów
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Wiertnicza 118
Nawiguj
Włochy
Pon. - Pt. od 9:00 do 21:00
ul. Mikołajska 18
Nawiguj
Centrum Szkoleń i Warsztatów Psychologicznych
Bolkowska 8/5
Nawiguj

Terapia małżeńska Warszawa

Terapia małżeńska Warszawa

Dla wielu osób ślub bywa zwieńczeniem marzeń o wspólnej przyszłości. To przełomowe w życiu pary wydarzenie warto potraktować także jako nowy początek – początek wspólnego życia w nowych rolach społecznych. Rolach, które nie zawsze okazują się łatwe.

Choć wspólne życie niesie za sobą ogromną satysfakcję, radość i spełnienie, nie zawsze bywa usłane różami. Kiedy rzeczywistość boleśnie weryfikuje wymarzoną wizję małżeństwa, nad codziennością pary mogą zawisnąć czarne chmury.

Brak komunikacji, odmienne priorytety, inne wizje wspólnej przyszłości – samodzielnie zażegnanie kryzysu nie zawsze bywa łatwe.
Jeśli mimo starań małżonkowie nie mogą znaleźć drogi do porozumienia, najlepszym rozwiązaniem może okazać się terapia małżeńska.

Czym jest terapia małżeńska?

Terapia małżeńska to cykl spotkań z terapeutą, mający na celu przywrócenie bliskości i porozumienia oraz odbudowanie więzi między małżonkami. Dzięki dostosowanym do specyfiki problemu narzędziom uczą się zmiany swoich zachowań i wyeliminowania wzorców, będących przyczyną problemów.

Ważne: celem terapii małżeńskiej nie jest obarczenie winą jednego z małżonków (Ty uciekasz w pracę, więc Ty ponosisz winę za kryzys!) czy zmiana zachowań partnera. Podczas spotkań terapeutycznych każdy z partnerów pracuje nad zmianą własnych zachowań, będących przyczyną nieporozumień w związku.

Kiedy warto rozpocząć terapię małżeńską?

Małżonkowie najczęściej rozpoczynają terapię, kiedy samodzielne próby zażegnania kryzysu kończą się fiaskiem.

Terapię małżeńską warto rozpocząć, jeśli partnerzy:

 • mają odmienne wizje wspólnej przyszłości,
 • nie umieją się ze sobą porozumiewać w konstruktywny i pełen szacunku sposób,
 • oddalili się od siebie emocjonalnie, a próby ponownego zbliżenia okazują się nieskuteczne,
 • uciekają przed kryzysem w nałogi (alkoholizm, hazard), pracę czy romanse,
 • nieustannie się ze sobą kłócą, a ich konflikty boleśnie odczuwają dzieci,
 • mają za sobą trudne wydarzenie, np. zdradę, wyprowadzkę dorosłych dzieci czy poważną chorobę jednego z partnerów.

Ważne: decyzję o rozpoczęciu terapii małżeńskiej warto podjąć w momencie, gdy obie strony wykazują chęć poprawy sytuacji i pracy nad związkiem. Odkładanie takiej decyzji „na później” może sprawić, że na odbudowanie relacji będzie już za późno. Jeśli jeden z małżonków będzie przekonany o słuszności rozwodu, skuteczność pracy psychoterapeuty może być niewielka. Zakładając, że mimo swojego podejścia taka osoba zdecyduje się na rozpoczęcie terapii.

Jak przebiega konsultacja w terapii małżeńskiej?

Zastanawiasz się, jak wygląda pierwsze spotkanie? Ile trwa? Czy małżonkowie pracują wspólnie z terapeutą, a może każdy z nich odbywa konsultacje osobno?

Głównym celem terapii małżeńskiej jest znalezienie przyczyny problemu, a następnie zmiana zachowań i wzorców, celem jej wyeliminowania. Na podstawie dogłębnego wywiadu, podczas pierwszej sesji specjalista podejmuje decyzje w sprawie dalszego przebiegu terapii. Jeśli przyczyną kryzysu jest uzależnienie jednego z małżonków, może zalecić odrębne terapie (terapię dla osób uzależnionych i terapię dla osób współuzależnionych). Jeśli małżonkowie mają problemy z komunikacją lub nie mogą połączyć wizji dotyczących wspólnej przyszłości – na sesje terapeutyczne powinni przychodzić wspólnie. Konsultacje polegają przede wszystkim na rozmowie. Odbywają się w przytulnym gabinecie, który zapewnia pełną anonimowość i intymność.

Jak długo trwa terapia małżeńska?

Średnia długość trwania terapii małżeńskiej to 6-12 miesięcy. Idealnie, gdyby konsultacje mogły odbywać się raz w tygodniu. Jeśli nie możesz uczestniczyć w sesjach z taką częstotliwością, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Was rozwiązanie.

Terapia par Warszawa – poradnia CO Tam?

Od wielu lat prowadzimy konsultacje dla osób w każdym wieku. Pracujemy z parami z wieloletnim stażem oraz tymi, które zmagają się z kryzysem już na początku wspólnego życia.
Pomagamy małżonkom, którzy potrafią ze sobą rozmawiać, często się kłócą, odczuwają brak zrozumienia i poczucie osamotnienia.

Dla naszych terapeutów najważniejsza jest gotowość, otwartość na zmianę i prawdziwa chęć odzyskania porozumienia.

Poradnia małżeńska CO Tam? – doświadczeni, empatyczni terapeuci

Terapeuci pracujący w poradni CO Tam? mają nie tylko odpowiednie przygotowanie merytoryczne, ale również wieloletnie doświadczenie w pracy z parami. Jako osoby niezwiązane z żadną ze stron i niezaangażowane w konflikt pomogą spojrzeć na problemy z dystansem, z zupełnie innej strony. Dzięki ich wsparciu z pewnością znajdziecie konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów i skuteczne ścieżki komunikacji.

Terapia w poradni CO Tam? sprawi, że Twoje małżeństwo zdrowe odzyska stabilne podstawyi… młodzieńczą świeżość.

Empatia, zrozumienie i… dyskrecja

Aby proces terapeutyczny był skuteczny ważna jest nie tylko gotowość małżonków, ale również odpowiednie podejście terapeuty. Pracując ze specjalistami z poradni małżeńskiej CO Tam? otrzymasz nie tylko pomoc, ale również na potężną dawkę empatii i zrozumienia.

Nie zapomnij także, że zgodnie z przepisami prawa, psychoterapeuta jest zobowiązany do zachowania dyskrecji. Specjalista nie może więc zdradzić nie tylko detali sesji, ale również szczegółów Twojego życia.

Poradnia dla małżeństw CO Tam – terapeuci

Warszawa Bemowo:

Warszawa Targówek

Warszawa Wilanów

Warszawa Włochy

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go swoim znajomym.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Nie masz pewności, którego specjalistę wybrać? Potrzebujesz dogodnego terminu? Skontaktuj się z nami, a nasza recepcja z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedniego eksperta oraz ustali najdogodniejszy termin spotkania.

  Chcę skorzystać z usług Placówki COtam?


  Preferowany rodzaj kontaktu


  Test