Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na specjalności psychologia rozwojowa i wychowawcza. Swoje pierwsze kroki w zawodzie psychologa stawiałam podczas stażu w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym oraz Oddziale Psychiatrycznym Dziennym w Szpitalu Wolskim w Warszawie.
Aktualnie jestem w trakcie pełnego, 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Moje kompetencje zawodowe niezbędne w pracy terapeuty zdobywałam i doskonaliłam pracując jako psycholog w Stowarzyszeniu ASLAN Ośrodku Pomocy Psychologicznej Rodzinie w Warszawie. W trakcie mojej 13-letniej pracy w ASLANIE, specjalizowałam się w pracy terapeutycznej z dziećmi i nastolatkami od 12 do 19 roku życia. Prowadziłam terapię indywidualną oraz grupy socjoterapeutyczne i grupy wsparcia. W mojej pracy kierowałam się przekonaniem, że każdy człowiek, także ten najmłodszy, posiada wewnętrzny potencjał, którego wydobycie pozwoli mu dokonywać zmian, a towarzyszenie mu w tym procesie było dla mnie i jest największą wartością. W pracy z dziećmi i nastolatkami ważnym aspektem jest też praca z rodzicami. Dlatego do współpracy zapraszałam rodziców, aby proces zmiany mógł się utrwalić. Prowadziłam konsultacje i poradnictwo dla rodziców doświadczających trudności wychowawczych oraz pomagałam im w zrozumieniu rozwoju ich dzieci i poradzeniu sobie z emocjami, aby czuli się umocnienie w swej roli.
Aby móc w pełni rozumieć, reagować i pomagać ukończyłam kursy będące odpowiedzią na najczęściej występujące trudności towarzyszące nastolatkom i ich rodzicom, są to: „Depresja i stany depresyjne u dzieci i nastolatków”, „Samouszkadzanie – zrozumieć, żeby mądrze reagować”, „Zachowania samobójcze – metody postępowania i sposoby pracy”, „Interwencja kryzysowa w pigułce”.
Ukończyłam również Kurs Pomocy Socjoterapeutycznej dla Dzieci z Rodzin z Problemem Alkoholowym w Fundacji Etoh akredytowanym przez Ośrodek Parpa. Prowadziłam terapię dzieci mających doświadczenie wychowywania się w rodzinie dotkniętej chorobą alkoholową oraz prowadziłam grupę wsparcia dla nastolatków z rodzin z problemem alkoholowym.
W pracy z drugim człowiekiem ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której klient będzie mógł czuć się swobodnie. Wierzę, że bycie z klientem w bliskiej relacji terapeutycznej opartej na empatii, bezwarunkowej akceptacji i autentyczności może pomóc mu w znajdowaniu własnej siły do stawiania czoła trudnościom i chęci do pracy nad sobą. Terapia jest dla mnie spotkaniem, w którym klient dąży w swoim tempie do wydobycia prawdy o sobie, a ja w tym doświadczeniu mu towarzyszę, gdyż to klient jest ekspertem w swojej własnej sprawie, a wybory których dokonuje są najlepsze, jakie mógł w danym momencie swojego życia podjąć. To także spotkanie, w którym klient kieruje swoje spojrzenie do wewnątrz, przez co może dojść do samoakceptacji i lepszego zrozumienia siebie.
Moja rola polega na otwartej rozmowie, pozbawionej oceny, narzucania zdania czy sposobów rozwiązań konkretnych sytuacji. W pracy kieruję się etyką zawodową i dobrem klienta. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
lęk
depresja
niska samoocena
rozwód, rozstanie, rozpad związku
żałoba
nerwica
zaburzenia adaptacyjne
zaburzenia nastroju
zaburzenia osobowości
zespół Aspergera
trudności w relacjach z innymi
ataki paniki
trudności z wyrażaniem uczuć
wybuchy agresji
DDA
DDD
zaburzenia zachowania
PTSD (zaburzenia pourazowe)
kłopoty ze snem
lęk separacyjny
hipochondria
anoreksja
bulimia
konflikty rodzinne
okres dojrzewania u nastolatków
autoagresja
myśli samobójcze
stres
samotność
napady paniki
wypalenie zawodowe
dotknięcie przemocą
Od wielu lat aktywnie wspieramy rodziców w skutecznej komunikacji z dziećmi. Poradnię Co tam? Psychoterapia bliska Tobie tworzy zespół doświadczonych […]
czytaj więcej