Konsultacje Psychologiczne

Poradnia psychologiczna CO Tam? Oferuje konsultacje psychologiczne dla każdego kto czuje że ma problem wewnętrzny, odczuwa różnego rodzaju trudności z którymi sobie nie radzi lub nie rozumie,szuka odpowiedzi na nurtujące problemy i chciałby aby ktoś wskazał przyczynę i możliwe drogi rozwiązania.

Konsultacje psychologiczne to pierwsze spotkanie z psychologiem terapeutą gdzie zgłaszająca się po pomoc może być osoba dorosła, para lub rodzina. To właśnie pierwsze spotkania pozwalają terapeucie lepiej zrozumieć naturę naszego problemu, z jakimi trudnościami się zmagamy i jakie są potencjalne rozwiązania oraz czy my sami czujemy się gotowi na zmianę.

Czasem mogą być to problemy które nie możemy nazwać lub wymienić, często odczuwamy że coś jest nie tak ale nie do końca potrafimy to wytłumaczyć.

Ile trwają konsultacje psychologiczne

Spotkania konsultacyjne to spotkania do 4 wizyt konsultacyjnych i w zależności od problematyki z jaką się zgłaszamy psycholog ma możliwość zdefiniowania trapiących nas trudności, oraz możliwych dróg rozwiązania jakim jest porada psychologiczna gdzie kończy się dalsza konsultacja, lub wskazanie do psychoterapii.

Jak się przygotować do konsultacji psychologicznej

Nie trzeba się specjalnie przygotować, można odnotować ważne fakty ze swojego życia które warto wspomnieć psychologowi na spotkaniu, ale nie jest to niezbędne.

Czy uczucie strachu lub wstydu jest normalne

Uczucie stresu, strachu lub wstydu jest naturalne, każdy z nas boi się oceny zewnętrznej, rozmawiania o trudnych sprawach i bolesnych wspomnieniach, osądzania naszych decyzji życiowych czy przyznania się do tego że mamy problem z którym sobie nie radzimy.

Czy mam bać się psychologa/terapeuty

Psycholog jest osobą która ma nam pomóc, osoba która wysłucha i nie będzie osądzać żadnych z naszych decyzji. Spotkanie z psychologiem to ludzka rozmowa, sami decydujemy ile chcemy powiedzieć lub czy czujemy się na siłach aby rozmawiać o tych najtrudniejszych sprawach. Rolą psychologa jest pomóc nam w zrozumieniu przyczyn istniejących problemów oraz jakie są rozwiązania naszej sytuacji. Warto pamiętać że wszelkie rozmowy jakie podejmujemy zostają jedynie w gabinecie i również każdego psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa.

Gdzie mogę odbyć konsultacje

Konsultacje można odbyć w każdej naszej poradni psychologicznej w placówkach dzielnicy Bemowo, Targówek lub Wilanów w mieście Warszawa. Oferujemy kompleksowe wsparcie doświadczonych psychologów i psychoterapeutów a także lekarzy psychiatrów. Łączymy doświadczenie wielu nurtów terapeutycznych aby móc skutecznie nieść pomoc w każdej sytuacji.

Jak mogę się zarejestrować na konsultację

Na konsultację można zapisać się telefonicznie, mailowo lub przez internetowy system rezerwacji wizyt. Jeśli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości to jesteśmy tutaj aby ci pomóc. Pomożemy również w dobraniu najlepszego specjalisty w zależności od tego jaki problem chciałbyś rozwiązać.

Rozmowa, zaczynająca się od prostych słów „co tam?”, może zmienić się w taką, która pomoże uporać się z trudnościami. To właśnie profesjonalizm, zaangażowanie i domowa atmosfera wyróżniają naszą warszawskie poradnie. Umów się na konsultację psychologiczną w naszej poradni i poczuj się lepiej!